Ozdobte si interiér kameny

Autor: , 29.8.2018

Máme rádi dekorace, které nic nestojí a které svým vzhledem mnohdy předčí i drahé kupované doplňky. Proto také fandíme přírodním materiálům, které do každého interiéru vnesou kouzlo a svěžest čisté přírody. Dnes vám ukážeme, že i obyčejný kámen může v interiéru vypadat fantasticky.

 

Pokud jste si kameny nepřivezli jako talismany z dovolené, vypravte se k nejbližší říčce a nasbírejte oblázky nejrůznějších tvarů a odstínů. Když se na kameny blíže zaměříte, zjistíte, že jsou opravdu unikátním a nádherným výtvorem přírody. Kameny v interiéru doporučuje také staré čínské učení feng šuej, a to pro jejich silnou zenovou energii.

Kameny jsou dekorativní samy o sobě, a proto se budou skvěle vyjímat na poličkách, v knihovnách či vitrínách. Doporučujeme zvolit větší kameny, které více vyniknou – ty mohou mít také praktické užití: poslouží například jako těžítko nebo podpěrka knih.

 

Naopak s malými oblázky si skvěle vyhrajete, pokud chcete dát průchod svým tvořivým ambicím. Z oblázků, které můžete navíc nabarvit, lze vytvořit krásná díla, která se stanou nepřehlédnutelným doplňkem každé stěny.  Zkuste oblázky nalepit na zarámované plátno a dejte vzniknout nejrůznějším obrazcům. A pokud do tvoření zapojíte i děti, máte postaráno o zábavný plán na deštivé odpoledne.

 

Malé oblázky se budou skvěle vyjímat i jako výplň květináčů. Kombinace zeleně a kamenů vypadá opravdu dobře a vy si budete moci dopřávat uklidňujícího doteku přírody.

 

Stejně tak se malé oblázky skvěle hodí do váz s květinami, nebo do skleněných nádob se svíčkami.

Tip: Pokud hledáte originální dekoraci na stůl, která by nadchla vaše hosty, máme pro vás skvělý tip: dno velké skleněné nádoby vyplňte oblázky, zalijte vodou a její hladinu ozdobte květy a plovoucími svíčkami.

 

Větší kameny mohou mít vedle dekorativní i praktickou funkci. Například z nich můžete vytvořit opravdu originální a stylovou zarážku do dveří.

 

Kameny jsou perfektním doplňkem interiéru. Jejich velkou předností je neutrální vzhled, takže se skvěle hodí k různým stylům i barevným kombinacím, proto je určitě do svého domova přivítejte i vy.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist