Po stopách fenoménu hygge: vytvořte si pomocí doplňků šťastný a útulný domov

Autor: , 13.8.2017

Dánové se v žebříčku OSN pravidelně umísťují na předních příčkách nejšťastnějších národů. Není proto divu, že zrovna v této severské zemi se zrodil fenomén hygge. Tedy jakési myšlení a naladění, způsob života a umění žít šťastný a příjemný život. Co to znamená v praxi? Obklopit se lidmi a věcmi, které vás těší, a vytvářet si kolem sebe hřejivou domácí atmosféru.

Zabalit se do deky a na terase pozorovat západ slunce. Pochutnávat si na dobrém jídle a pití v kruhu svých přátel. Nebo si zapálit svíčku, uvařit čaj a s celou rodinou si užít pohodový večer u krbu. Způsobů, jak žít „hygge“ je spousta, jde o to najít si své drobnosti, které vám v každodenním životě udělají radost. Radovat se z maličkostí, vážit si domácí pohody a svých blízkých a každou chvíli s nimi proměnit v zážitek. Jak jednoduché a přitom tak složité v dnešní době. Klíčový je především váš domov a jeho nálada. Inspirujte se filozofií hygge a vybavte se osobitými doplňky, které vašemu domovu dodají útulnou atmosféru a vtisknou mu svou osobitou tvář.

Domácí pohodu a útulno vykouzlíte s Merino dekou Jedině., která je ručně pletená z objemné příze vyrobené ze 100% extra jemné merino vlny. Příze je měkká, příjemná na dotek a svým kvalitním zpracováním přispívá k dlouhodobému užívání. Vlákna jsou stočená a na povrchu lehce plstěná, čímž se snižuje míra plstnatění samotného výrobku. Surová vlna pochází z Falklandských ostrovů a řadí se k těm nejkvalitnějším merino vlnám na světě. Příze je zpracována v malé a zodpovědné společnosti ve Finsku, která dbá na humánní chov a dobré životní podmínky ovcí. Cena od 5 400 Kč.

Dobře naladit vás může i Jedině. přehoz z vlněné plstěné příze. Jde o originální materiál od designérky z Nového Zélandu – vysoce inovativní plstěnou přízi, která je speciálně navržena pro interiérový design. Zpracována je z merino vlny, která je udržitelná a biologicky rozložitelná a má řadu příznivých vlastností (vysoká prodyšnost, savost, odolnost proti skvrnám, nedráždivost pokožky a vynikající tepelné vlastnosti). Příze pak vyniká osobitým designem, vysokou funkčností a odolností, nízkou mírou plstnatění a rovněž praktičností, při samotném užívání se netrhá, netahá apod. Cena od 7 600 Kč.

Své hygge dny můžete naplnit také pomocí Jedině. podložek/koberečků, kde malí i velcí mohou odpočívat a vytvářet si svůj hravý svět. Podložky jsou upleteny z vlastnoručně vyráběných maxi bavlněných vláken, jsou mohutné a měkké, ideální na pohodlné válení a sezení na podlaze. Bavlněný materiál nedráždí pokožku, hodí se proto i pro osoby s citlivější pokožkou. Cena od 4 800 Kč.

Podložka z bavlněných vláken

Dekorace a doplňky, to jsou přesně ty detaily, které odlišují váš domov od ostatních. Dávají mu vlastní rukopis a díky nim se jednoduše budete vy i vaši hosté cítit „jako doma“. Pletené polštáře Jedině. jsou toho důkazem. Jsou ručně šité a pletené z bavlněných úpletů, měkké a příjemné na dotyk a ideálním společníkem k „hygge“ sedánkám se svými blízkými. Cena je 880 Kč.

Pletený polštář

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist