Podrobný návod, jak správně vybrat infrasaunu

Autor: , 16.12.2014

Saunování patří k nejpopulárnějším a nejstarším druhům relaxace. V současné době se infrasauna může stát skvělým doplňkem vašeho bytu a vy tak snadno podpoříte své zdraví kdykoliv se vám zachce. Plánujete koupi infrasauny? Při výběru se zaměřte na několik faktorů, které vám usnadní správnou koupi.

 

Místo pro infrasaunu

Nejprve si v bytě vyberte místo, kam chcete infrasaunu umístit. Mělo by se jednat o maximálně vyhovující prostor. Vše důkladně změřte a následně se můžete pustit do konkrétního výběru tak, aby kolem infrasauny zůstalo volných několik centimetrů.

Jak správně vybrat infrasaunu

 

Velikost infrasauny

Jak velkou saunu si představujete? Jestliže vám stačí menší model, pořiďte si infrasaunu pro jednu nebo dvě osoby. K dispozici jsou i větší modely – pro tři, čtyři a více osob. Velké infrasauny až pro šest lidí se spíše využívají ve wellness centrech. Dále si zvolte model podle tvaru – obdélníkovou k umístění do volného prostoru, anebo rohovou.

Jak vybrat infrasaunu

Kvalitní materiál

Mezi favority saunového dřeva patří kanadský jedlovec, červený cedr a další. Za absolutní materiálovou jedničku se považuje hemlock – kanadský jedlovec. Jedná se o exkluzivní dřevo s jemnou strukturou. Hemlock pracuje minimálně, nekroutí se a zaručuje stabilitu. Navíc, jestliže máte alergii na dřevo, můžete si hemlock rovněž zvolit, protože neobsahuje pryskyřici a nevoní. Při výběru dejte i na odstín dřeva, aby se hodil do vašeho interiéru. U nákupu infrasauny pro venkovní využití je nutné se zajímat o silnější izolaci, střechu v dostatečné kvalitě a speciální povrchové nátěry odolávající venkovnímu působení.

Druh topidla v infrasauně

V momentálně nabízených infrasaunách se setkáte se třemi druhy topidel – keramickými, světelnými keramickými a karbonovými. Jestliže vám záleží na dlouhé životnosti, zvolte karbonová topidla, protože u těchto zářičů se udává doba životnosti až dvanáct tisíc hodin. Pro porovnání mají keramická topidla životnost okolo osmi tisíc hodin, ale zase vyjdou levněji. Karbonová topidla mají oproti keramickým pomalejší zahřívání, ale infračervené paprsky jsou efektivnější. Rozmístění zářičů vám nemusí vyhovovat, proto je dobré si infrasaunu osobně vyzkoušet. Otestování je možné provést například v showroomu Marimex.

 

Extra výbava pro vaše pohodlí

Infrasaunu si můžete užívat i přímo nadstandardně, když využijete speciální výbavy. Může se jednat o topení v podlaze, konektory na přehrávače, světelnou terapii, podpěrky, podložky, kyslíkové ionizátory, ozónové generátory atd.

 

Vzhled a cena

Infrasauny vypadají odlišně po vzhledové stránce, proto dejte i na vlastní pocit z modelu samotného. U vzhledu je dobré sladění s ostatním interiérem. Záleží rovněž na ceně, kdy nejmenší sauny se pohybují něco pod 20 tisíc korun, větší typy seženete za několik desítek tisíc. Počkat lze na akční slevy, které jsou k mání celkem pravidelně.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist