Potřebujete čističku vzduchu? Poradíme, jak ji vybrat

Autor: , 10.9.2014

Žijete ve městě a občas se bojíte otevřít okno a vyvětrat místnost? Nemáte-li čistý vzduch a kyslík v místnosti, špatně se vám dýchá, spí, žije…. a objevují se rozličné dýchací potíže. Je tedy čas s tím něco začít dělat.

Jak získat v interiéru čistý vzduch?

Čistit vzduch v domácnosti můžete pomocí čističek vzduchu. Čističky pomáhají minimalizovat rizika rozvinutí nemocí cest dýchacích a uleví astmatikům. U malých dětí bez chronických potíží, omezí riziko běžných nemocí z nachlazení, rým a kašlů.

Jak čističky fungují?

Čističky vzduchu filtrují drobné prachové nečistoty, pachy, kouř a mikroorganismy. Vše záleží na typu filtru. U některých čističek jsou filtry zaměnitelné a lze je tak přizpůsobit vašim individuálním potřebám.

 

Jak vybrat čističku vzduchu

Hledáte řešení pro výběr vhodné čističky vzduchu?

Popíšeme vám stručně, na co si dát pozor při výběru.

1. Objemový výkon čističky

Aby čistička plnila svůj účel, musí množství přefiltrovaného vzduchu za hodinu minimálně 2x převyšovat objem místnosti (u alergiků 3×). Pozor: výrobci udávají objemový výkon při maximálním rychlosti ventilátoru. Lepší je používat čističku v ekonomickém režimu. Čistička je tišší. Vzduch se ale vyčistí pomaleji.

2.Účinnost filtru

Výrobci udávají účinnost filtru až 99,9%. Vše berme s rezervou. Záleží na zanesení filtru, typu filtru a umístění čističky. Doporučujeme účinnost filtrů do čističky vyzkoušet přímo na místě.

3. Hlučnost

Uvádí se v dB a udává hladinu hluku, které je osoba vystavena při provozu čističky. Hlučnost souvisí se vzduchovým výkonem čističky (rychlost ventilátoru při ekonomickém/maximálním režimu). Pro přehlednost: čistička: 30/43 dB, lednička má hlučnost do 47 dB.

4. Životnost filtrů a jejich výměna

Informace nám udává, za kolik měsíců je výrobcem doporučováno vyměnit jednotlivé filtry. Doba výměny se pohybuje již od 14 dní do 2 let. Záleží na typu filtru a intenzitě použití. Některé čističky umí signalizovat, že filtr je znečištěný a již potřebuje vyměnit. Některé filtry jsou omyvatelné, jiné si musí zákazník zakoupit úplně nové.

Doporučujeme při prvním čištění ukázat filtr odborníkovi a ten vám zvolí individuální pravidelnost.

Zdroj: www.cistickyvzduchu.cz


Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist