Povlečení, které vás v chladných měsících zahřeje

Autor: , 11.11.2016

Povlečení, které vás v chladných měsících zahřeje? Bavlněné! Poradíme, které si vybrat!

Znáte to. Nastoupí zimní období a v ložnici je třeba pořádně přitopit, ale ráno máte úplně sucho v ústech. Nebo naopak necháte kolečko vytápění tak, jak je, a ráno se vám nechce z postele. I v chladném počasí se můžete vzbudit svěží a plni síly, a to díky povlečení z pravé egyptské bavlny. Příjemný spánek je základem produktivního dne, dopřejte si pohodlí a nechte své tělo maximálně odpočinout.

Luxusní ložní povlečení LORIS

Jaké bavlněné povlečení vybrat?

Bavlněné povlečení není na trhu s ložním prádlem žádným nováčkem a mezi uživateli patří k tomu nejoblíbenějšímu, čím si mohou zajistit komfort a plnohodnotný spánek. Navíc díky moderním postupům výroby získáte do své ložnice nejenom nové, ale také funkční povlečení.

A proč je bavlněné povlečení tak oblíbené? Je to dáno především vlastnostmi, kterými toto povlečení vyniká nad ostatními. Patří sem v první řadě měkkost a pružnost, dále příjemný pocit při kontaktu s pokožkou. Zejména v zimním období oceníte jeho hřejivost, savost a prodyšnost. Díky tomu, že nedráždí pokožku, nezpůsobuje žádné alergie. I přes tyto špičkové vlastnosti jeho cena není vysoká.

Vybírat můžete ze širokého spektra provedení, vzorů a barev. Díky tomu si luxusní bavlněné povlečení vybere opravdu každý.

Snad jedinou výtkou na adresu bavlněného povlečení je nutnost žehlení. Ale i tomuto „nedostatku“ se dá velmi efektivně předejít. Některé typy bavlněného povlečení totiž žehlení nevyžadují. Patří sem například pletená varianta jersey.

Luxusní ložní povlečení LEONARDO

Z jakých druhů můžete vybírat dále?

Při výběru sledujte také to, zda zhotovená bavlněná příze prochází procesem mercerace. Jedná se o způsob úpravy bavlněných textilií – následkem těchto změn mají pak mercerované výrobky vyšší pevnost, afinitu k barvivům, lesk podobný hedvábí a příjemnější omak.

  • Mako satén – (tkanina 120 g/m2) prochází procesem mercerace
  • Mako Jersey – (pletenina 140 g/m2) jemný elastický materiál, nevyžaduje žehlení, prochází mercerací
  • Mako Damašek – (tkanina 120 g/m2) – obchodní označení pro povětšinou jednobarevnou tkaninu s různými vzory v různých velikostech, vzory na okrajích hrubě odstupňovány – kontrast světlých a tmavých ploch, prochází mercerací
  • Mako Batist – (tkanina 120 Nm/1 g) hustě tkaná tkanina, vyrábí se z jemného bavlněného vlákna, udrží i prachové peří uvnitř povlaku, prochází mercerací
  • Klasický bavlněný satén – (tkanina, gramáž 120 g/m2), výborné vlastnosti a vzhled, jedna z levnějších tkanin (neprochází procesem mercerování)
  • Klasický bavlněný jersey – (pletenina 140 g/m2), oboulícní úplet s vysokou prodyšností, jemně měkký materiál, levnější varianta – neprochází mercerací
  • Percal – (tkanina 120 g /m2) hustě tkaná tkanina s vysokou pevností

Pokud byste se chtěli dozvědět více o jednotlivých druzích přízí, můžete si přečíst náš článek ZDE.

Luxusní ložní povlečení FRANKA

Jak poznat kvalitní bavlnu a jak o ni pečovat?

Kvalitní bavlna se vyznačuje atributy, které jsme si představili doposud – tedy hebkost, měkkost, příjemná na dotek, pružná, hřejivá a odolná i proti častému praní. Celkovou životnost lze samozřejmě ovlivnit také správnou údržbou. Pokyny ke správné péči najdete na etiketě od výrobce.

Mezi nejkvalitnější bavlnu patří tak zvaná Mako-bavlna, což je označení pro jakostní lehkou hornoegyptskou bavlnu s délkou vlákna 30 až 34 mm.

Luxusní ložní povlečení LAZARE

Luxusní ložní povlečení LEONARDO

Naše doporučení

STELLA ATELIERS, s. r. o. – český výrobce povlečení. Stella Ateliers používá k výrobě svého ložního prádla bavlněnou surovinu nejvyšší kvality dostupné na trhu. Používá se dlouhovlákenná ručně sbíraná egyptská bavlna s velmi nízkým procentem rostlinného znečištění, která se dále za přísného dohledu zpracovává dále do saténových, damaškových a batistových tkanin a jerseyových pletenin.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist