Připravte se na jarní sekání zahrady stylově

Autor: , 21.1.2015

Jaro se pomalu blíží, a tak je nejvyšší čas připravit se na první zvelebení zahrady po zimním spánku. Každý zkušený zahrádkář totiž ví, že péče o zahradu, která přináší nejen radost, ale i viditelné výsledky, vyžaduje dobré plánování a šikovné pomocníky, díky kterým jsou zahradní práce hračkou. Korunou krásy každé zahrady je bezesporu trávník. Aby byl v perfektním stavu, vyžaduje pravidelnou a vhodnou péči. A co byste řekli tomu, kdybyste letos sekání trávníku svěřili skutečnému odborníkovi a v ušetřený čas si na zahradě jen tak relaxovali?

Řeč je o robotických sekačkách, malých, ale velmi inteligentních zařízeních, která se o správné sekání vašeho trávníku postarají úplně sama. Mezi českými zahrádkáři si již získaly velkou oblibu, a to nejen proto, že pracují zcela samostatně a kvalitně, ale také s nízkými provozními náklady. Ani jejich pořizovací cena není nijak závratná vzhledem k tomu, že jde o vysoce odolné intuitivní pomocníky s dlouhou životností, jednoduchou obsluhou a snadnou údržbou.

Robotická sekačka - Robomow RC 304

 

Robotické sekačky ve skutečnosti stačí pouze vypustit na trávník a ony se díky naprogramování o vše postarají. Jelikož mají zabudované pádové a travní senzory, nemusíte se bát, že by někam narazily nebo spadly. Moderní modely jsou navíc vybaveny dálkovým ovládáním pro ještě snazší manipulaci.

Programování robotické sekačky

 

Robotické sekačky tak přinášejí řadu výhod – mezi hlavní z nich patří určitě možnost mulčování. Silný sekací systém robotických sekaček totiž stébla trávy rozdrtí na jemnou směs, a tak při sekání dochází zároveň i k ekologickému hnojení, což se pozitivně odrazí nejen na vzhledu trávníku, ale především na jeho kondici.

Robotické sekačky si snadno poradí s jakýmkoli druhem travního porostu a zvládnou posekat i rozlehlé plochy, a tak Vám ušetří spoustu času, zatímco Váš trávník bude svěží jako nikdy předtím!

 

A pokud není Vaší doménou zahrada, ale domácnost, i zde můžete těžit z výhod robotických pomocníků. Příkladem jsou robotické vysavače, které si prostě zamilujete. Nejenže výrazně ušetří Váš čas i energii, ale navíc důkladně vysají podlahy různých materiálů, přičemž zvládnou vyčistit i rohy a málo dostupná místa, kam se při běžném úklidu nedostanete. Obdobně jako robotické sekačky jsou vybaveny senzory chránící je proti pádu nebo nárazu. Robotické vysavače a jejich snadnou obsluhu ocení nejen hospodyňky, ale především alergici, astmatici a majitelé zvířecích mazlíčků, kteří musí svou domácnost uklízet častěji.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist