Proč by jídelní set neměl chybět v žádné domácnosti?

Autor: , 25.11.2013

Současné trendy moderního bydlení stále více směřují k propojování a slučování místností. Výsledkem jsou otevřené a vzdušné interiéry, v nichž se jednotlivé funkční zóny prolínají: obývací pokoje slouží zároveň jako domácí pracovny, ložnice zahrnují místo pro cvičení a relaxaci a chodby jsou proměněny v šatny. Takové řešení prostoru je také příčinou, proč jsou jídelny jako samostatné místnosti stále vzácnější. Přesto se ukazuje, že jídelna v domácnosti plní jednu z nejdůležitějších funkcí, a proto by se na ni při zařizování interiéru nemělo zapomínat.

Pokud se v rámci svého bydlení potýkáte s nedostatkem místa a nemůžete vyhradit místnost či její část pro jídelnu, můžete zvolit prostorově úspornou variantu v podobě jídelních koutů a setů. Jejich začleněním do interiéru výrazně zvýšíte kvalitu a funkčnost bydlení, nemluvě o zkvalitnění způsobu stolování a stravování.

Kromě této ryze praktické funkce mají jídelní sety také velmi důležitou funkci sociální: v moderní době nahrazují pomyslný oheň, u kterého se od pradávna scházela celá rodina. Společné stolování je ve všech kulturách považováno za významný symbolický akt, který slouží k utužování a posilování mezilidských vztahů. Proto byste ani v dnešní hektické době neměli zapomínat na společné stolování s rodinou a přáteli.

 

Pokud jste tak ještě neučinili, určitě si pro zkvalitnění a zpříjemnění bydlení pořiďte jídelní set. Jejich nabídka je v současnosti opravdu široká, takže si můžete vybrat materiál, styl a provedení, jaké vám nejvíce vyhovuje. Vysoká kvalita a špičkový design jsou u moderních setů samozřejmostí. Neomezenou možnost volby dnes také máte, co se velikosti týče: na výběr jsou jak malé sety, které nezaberou víc než metr čtvereční, tak sety pro 8 osob, které ocení především milovníci pořádání velkých večeří a hostin.

 

Vedle praktické a sociální funkce jídelního setu nesmíme zapomínat na jeho funkci dekorativní. Jídelní sety jsou velmi stylové a in, takže se snadno stanou zajímavým doplňkem každého prostoru. Moderní a nadčasový vzhled interiéru propůjčí například skleněný jídelní set, nebo set se židlemi s výrazným barevným polstrováním.

 

Neváhejte – s komfortními jídelními sety si užijete společné stolování stylově!

Počet komentářů: 2

  1. Audrey

    26.11.2013 at 17:23

    whoah this blog is great i like reading your articles. Stay up the great paintings! You recognize, many people are hunting round for this info, you can help them greatly.

  2. Moderní jídelní set

    15.11.2014 at 09:02

    Pěkná myšlenka my jsme při výběru nábytku do jídelny snažili se zůstat u jedné řadě nábytku tak aby pasovaly židle, stůl i vitriny k sobě. Vybrali jsme si pěknou ořechovou barvu.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist