Proč je dlažba v imitaci dřeva lepší než skutečné dřevo

Autor: , 5.1.2017

V tomto článku se dozvíte, proč je lepší do interéru i exteriéru použít keramickou dlažbu a ne skutečné dřevo.

Kolekce keramických dlažeb, které jsou inspirované tradičním dřevem, se vyznačují širokou škálou barev a grafickým stínováním, které věrně napodobuje skutečné dřevo. Je ideálním řešením pro ty, kteří milují teplo přírodního dřeva, ale současně touží po praktickém povrchu s vynikajícími technickými vlastnostmi.

 

Mezi největší výhody keramické dlažby ve srovnání s přírodním dřevem patří:

  • odolnost vůči vodě – je proto skvělá do koupelny
  • snadná údržba – dlažba se dá jednoduše vysát nebo setřít a není potřeba ji nijak speciálně ošetřovat.
  • vysoká odolnost proti opotřebení a také barevná stálost, protože dlažba na rozdíl od dřeva nikdy nevybledne.
  • v neposlední řadě je to také výborná tepelná vodivost – keramická dlažba se skvěle hodí pro podlahové vytápění

Dlažba imitující dřevo má velmi rozmanité využití. Zaujal nás např. hotel v rakouských Alpách, kde jsme se byli podívat a kde je dlažba se vzhledem dřeva položená téměř všude: ve vstupní hale, v koupelnách pokojů, kde ji zároveň použili i jako obklad stěn, ve fitness i wellness centru a také v restauraci. Celá koncepce působí velmi přirozeně a vkusně a zároveň dlažba v dekoru dřeva dodává prostoru útulnost a eleganci.

Realizace schodiště z dlažby v dekoru dřeva Travel

Další možností použítí dlažby v dekoru dřeva je terasa a schodiště do domu v rámci předzahrádky, kterou jsme realizovali jednomu z našich zákazníků. Zákazník se nemohl rozhodnout, zda vše ladit k cihlové barvě obkladu, který měl obložený na stěně domu nebo použít imitaci kamene hodící se ke kamenné zídce či zvolit přírodní variantu korespondující s keři a stromky v zahrádce. Na základě vizualizací se zákazníkovi nejvíce líbila alternativa použít dlažbu v imitaci dřeva, která se barevně skvěle hodila k celému pojetí domu a jeho okolí. Výsledek je skutečně nádherný. Schodiště působí harmonicky a přirozeně a navíc se dlažba zákazníkovi snadno udržuje.

 

 

Řadu dalších obkladů a dlažeb nejen v imitaci dřeva si můžete prohlédnout na prodejnách M.B.Keramika nebo na stránkách www.mbkeramika.cz.

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist