Proměňte stará okna na stylový doplněk!

Autor: , 26.8.2018

Staré věci obvykle vyhazujeme a nahrazujeme věcmi novými. Někdy je to však velká škoda, protože i věc, která již neslouží svému původnímu účelu, může být použita, a to zcela novým, netradičním způsobem. Zkuste se na vše, co se chystáte vyhodit, podívat z jiné stránky a objevte potenciál, který v sobě staré věci skrývají.

Stará okna stylový doplněk 1

 

Dnes vám přinášíme inspiraci, jak využít stará okna a vytvořit z nich poutavý, a přesto funkční doplněk.

Okenní rámy mohou posloužit jako originální čelo postele. Sklo můžete nahradit vzorovanou tkaninou, která do prostoru vnese kouzlo barev. Nebo naopak můžete nechat okenní tabule prázdné a užívat si jednoduchého, elegantního vzhledu. Záleží jen na vás, zda se pustíte do renovace okenního rámu. Nám se líbí opotřebovaný vzhled, který nádherně vynikne v moderních ložnicích.

Stará okna stylový doplněk 3

 

Další skvělý nápad přeměňuje staré okno na vintage konferenční stolek. Jako základ stolku zvolte oblíbené dřevěné palety, které můžete nabarvit přesně podle svých představ a barevně sladit s rámem okna.

Stará okna stylový doplněk 4

 

Okenní rám může skvěle posloužit také jako nástěnná dekorace. Plakáty, fotografie a obrazy olemované masivním dřevěným rámem se stanou nepřehlédnutelným doplňkem každé stěny. Dokonalým dekorativním prvkem se stanou také kliky a panty.

Stará okna stylový doplněk 5

 

Velké okno můžete použít také jako věšák. Okenní rám namontujte na zeď, přišroubujte na něj velké množství háčků a skobiček a originální chodbová stěna je na světě. Odlesky skla navíc prostor příjemně rozzáří a opticky zvětší, a tak je toto řešení ideální do malých a tmavých místností. Většího efektu docílíte, nahradíte-li sklo zrcadlovou plochou.

Stará okna stylový doplněk 6

 

Stejný nápad můžete využít také v koupelně. Velká okna vypadají nádherně také coby předělovací stěny – jejich velkým plusem je vedle netradičního designu i propustnost světla.

Stará okna stylový doplněk 6

Vyzkoušejte některý z našich tipů a dejte nám vědět, jak se vám dařilo!

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist