Proměňte starý interiér ve stylový byt

Autor: , 14.3.2014

Máte už dost starého nemoderního nebo okoukaného interiéru? Poradíme vám několik jednoduchých tipů jak ze sešlého interiéru udělat stylový luxusní byt.

Jaro je obdobím proměny a to nejen v přírodě ale také v interiéru a exteriéru. Ne každý však má dostatek peněz na to, aby svůj byt pravidelně přizpůsoboval moderním designerským trendům. Naštěstí známe pár triků, které vykouzlí originální a útulné bydlení z každého prostoru.

Police na drobnosti i knihy

I taková maličkost jako police dokáže interiér výrazně změnit. Máte starý radiátor? Je tak nevzhledný, že ani pečlivé schovávání za záclonami nepomáhá? Nejnovější moderní trend – speciálně navržená mramorová police vykouzlí ze starého topného tělesa stylový doplněk. A pokud správně sladíte barvu radiátoru s barvou police a stěn, nadchnete svým designerským umem nejednu návštěvu. V případě, že vám nestačí jen mramorová deska nad radiátorem, můžete využít také klasické obdélníkové police. Neukládejte je však nudně vedle sebe ale použijte svou fantazii. Mezi oblíbené tvary, které vytvoříte jednoduchým přeskládáním polic, patří zejména květina nebo pyramida.

 

Nejnovější moderní trend – nalepovací zrcadla

Zrcadlo nemusí být jen nudný ovál, kruh nebo čtverec. Mnohem zajímavější jsou tvary inspirované přírodou nebo architektonickými styly. Po koupelně se vám tak mohou prohánět hravé rybky, prostor chodby brázdí elegantní vlaštovky a v ložnici nesmí chybět vkusné a decentní zrcadlo s geometrickými vzory. Pokud chcete držet krok s originálními trendy a ještě ušetřit pořiďte si tyto zrcadla v samolepící variantě. Nejen, že jejich instalace je mnohem snadnější ale díky 2 mm akrylátovému sklu se vyznačují skvělou odrazivostí, jsou lehká a velmi odolná vůči rozbití. S nalepovacími zrcadly jednoduše skryjete vady na kráse každého interiéru, ať již se jedná o nerovnost na stěně nebo chybějící kachličku.

Útulněji s koberci a rohožemi

Chcete, aby váš dům působil útulněji, ale nevíte jak toho dosáhnout? Naše rada je velice jednoduchá. Nic nezútulní byt víc než rohože, nášlapy a koberce. Schodové nášlapy vám navíc pomohou skrýt nevzhledné, staré schody a zabrání uklouznutí. Kusový koberec by naopak neměl chybět v ložnici. Až se budete probouzet do chladného rána, jistě oceníte jeho měkkost a výhřevné vlastnosti.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist