Rolety zažívají nový boom!

Autor: , 27.11.2013

Rolety bývaly nejčastěji užívaným druhem stínící techniky a v současné době jejich popularita opět roste. Příčinou jsou nejen praktické vlastnosti, díky kterým se rolety podílejí na vytváření komfortního bydlení, ale také jejich moderní vzhled, který je řadí mezi nejvýraznější designové doplňky interiérů i exteriérů.

 

Současný výběr rolet je opravdu široký: nabídka zahrnuje rolety nejrůznějších parametrů, stylů i provedení, a tak si snadno vyberete roletu přesně podle svého vkusu, a to jak v případě, že se rozhodnete pro venkovní předokenní modely, tak v případě, že dáte přednost roletám interiérovým.

Předokenní rolety patří k nejefektivnějším stínícím prvkům. Venkovní zatemňovací roleta má své užití nejen v parném létě, kdy potřebujete ochránit před žárem slunečních paprsků, ale po celý rok. Venkovní roleta funguje jako významný tepelný izolant, neboť brání úniku tepla: tepelné ztráty se instalací rolety snižují až o neuvěřitelných čtyřicet procent. Stejně dobře funguje jako zvukový izolant a zabraňuje pronikání hluku z ulice. Rolety tak v interiéru vytváří světelnou, tepelnou a zvukovou pohodu. Vedle toho plní funkci bezpečnostního prvku a zajišťují vyšší stupeň ochrany majetku. K těmto praktickým vlastnostem patří také velmi snadná instalace a jednoduché ovládání venkovních rolet. Samozřejmostí je užití kvalitních materiálů, které zvyšují životnost a odolnost rolet a umožňují jejich snadnou údržbu.

 

Výčet předností zatemňovacích rolet by nebyl kompletní, kdybychom se nezmínili o jejich designové stránce. Moderní zatemňovací rolety ani v nejmenším nenarušují vzhled fasády domu, ale naopak se stávají jejím dekorativním doplňkem. Díky nadčasovým designům můžete pomocí venkovních rolet doladit vzhled exteriéru k dokonalosti.

Stejnými praktickými i estetickými vlastnostmi oplývají také interiérové modely. V případě, že se rozhodnete zvolit interiérovou roletu, máte na výběr širší škálu užitých materiálů, jejich barevného provedení, textur, vzorů, a tím i cenové relace. Interiérová roleta je velmi výrazným dekorativním doplňkem a toho můžete využít při dotváření stylu a vzhledu interiéru.  Pomocí rolet lze do prostoru například vnést více barev, vytvořit určitou náladu nebo atmosféru. Možností je spousta, stačí si jen vybrat!

1 komentář

  1. Tomáš

    3.1.2014 at 15:11

    Rolety bych doporučil namontovat všem, kdo si chtějí zabezpečit své bydlení a stín v létě k tomu mají jako bonus ;-).

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist