Rozetové kování

Autor: , 20.7.2013

Rozetové kování bývá velmi oblíbené především u novějších domů nebo bytů. Vzhledem k jeho provedení se mnohem více hodí do interiérů, než na exteriérové dveře. Jeho výhodou je především moderní vzhled a také relativně snadná montáž, kterou zvládneme sami. Toto kování je vyráběno především z niklu a jiných lehkých kovů. Zajímavostí je, že u mnoha výrobců je však vnitřní prostor, které rozetové kování obsahuje, vyroben z plastu. I přesto je však zaručena jeho odolnost a celková kvalita.

Toto kování se vždy skládá ze dvou hlavních dílů. Jeden je pro umístění kliky a ten druhý samozřejmě patří na místo, kde je klíčová dírka. Vzhledem k typickému tvaru je rozhodně nemůžete zaměnit a vždy je namontujete tak, jak mají patřit.  Jak jsme již zmiňovali, kování je vhodné především do nových a moderních bytů. Moderní trendy jsou aktuálně v geometrických tvarech a ostrých rozích. Pokud budete chtít tento design zachovat i u vašeho kování, není to žádný problém. Právě hranaté rozety jsou aktuálně těmi nejprodávanějšími na českém trhu.

Pokud však nemáte rádi rovné a ostré tvary a raději máte zaoblené rohy, potom máte i vy na výběr ze dvou dalších možností. Rozetové kování lze zakoupit jak v typicky kulatém tvaru, tak i v tvaru oválném. Druhá možnost je samozřejmě obdélníkového tvaru, pouze má zaoblené všechny čtyři rohy. Ať už zvolíte jakýkoliv design, funkčnost zůstane vždy stejná. Různá provedení jsou vyráběna pouze z desénového hlediska a nemají tak vůbec žádný vliv na celkovou funkčnost vašich dveří. V nabídce je velmi široká škála i barev. Pokud se tedy nechcete spokojit se standardním kovovým provedením, lze je možné si koupit kování ve zlatých odstínech. Samozřejmě intenzitu barvy lze také zvolit, takže je možné vybírat jak z jasných a světlých, tak z tmavších designů. Naprostou samozřejmostí je výroba v lesklém nebo naopak matném provedení.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist