Rozhovor s uznávanou kuchyňskou designérkou Zuzanou Gajdůškovou

Autor: , 12.2.2015

Zuzana Gajdůšková

Designérka ve společnosti Keepline pracuje v oboru navrhování interiérů již od roku 1996. Za tu dobu získala mnoho zkušeností a navrhla desítky nádherných domů i bytů. Její motto zní „Škola života je někdy více než sedět v lavici.“ Její návrhy jsou vždy tím nejlepším řešením na míru každému zákazníkovi. „Deset let praxe v kuchyňském studiu ze mě sice neudělalo dokonalou kuchařku, zato ve mně zanechalo cit pro ergonomicky a esteticky dokonalou kuchyni a navrhování nábytku na míru.“ Pro své realizace používá vždy ty nejkvalitnější materiály. Její byt je názornou ukázkou talentu této designérky, a proto jsme se k paní Gajdůškové zajeli podívat a vyfotit Vám její krásnou moderní kuchyň, jejíž součástí je i pracovní deska Technistone.

Paní Gajdůšková pózuje v kuchyni se svým synem

Paní Gajdůšková pózuje v kuchyni se svým synem

 

Jak dlouho jste si plánovala svoje vlastní bydlení?

Nad plánováním stavby domu a vybavením interiéru jsem strávila více než rok, promýšlela jsem každý detail. Vím, co používám u svých klientů a to samé, nejlepší, jsem chtěla domů také. V tom jsem měla jasno.

A proč jste zvolila pracovní desku z materiálu Technistone?

To byla jedna z věcí, kterou jsem znala z předchozích realizací. Pracuji s Technistonem více než 15let. Je to naprosto bezproblémový materiál, vypadá luxusně a to na velmi dlouhou dobu. Když už si s něčím dám práci, chci, aby to vydrželo. Teď si chystám Technistonem obkládat krb a na jaře dostavím venkovní kuchyň, kde jsem také použila Technistone.

Co Vám na Technistonu vyhovuje? Je naopak něco co byste na něm chtěla zlepšit?

Především to, že je to naprosto bezúdržbový materiál. Jako pracující matka je pro mě čas to nejdůležitější a díky praktičnosti desky Technistone nemusím trávit čas uklízením a leštěním. Vypadá pořád skvěle.

Kuchyň s pracovní deskou a obkladem Technistone Gobi Black

Kuchyň s pracovní deskou a obkladem Technistone Gobi Black

 

Vaříte ráda?

Budete se možná divit, ale ne (smích). Nejsem ten typ, co si v kuchyni odpočine a vyžívá se ve zkoušení nových receptů, ale mám doma dva veliké jedlíky, takže vařím často.

Co je pro Vás u navrhování interiérů nejtěžší?

Nejvíce určitě komunikace s lidmi. Při jednání s klienty od nich potřebuji zjistit mnoho věcí, než se pustím do samotného navrhování. Musíme se hlavně sladit, abych správně porozuměla jejich potřebám a mohla jim navrhnout to nejlepší řešení na míru.

Je něco, na co jste ve své tvorbě obzvláště hrdá?

Díky osobnímu jednání a přístupu se mi podařilo vytvořit mnoho zajímavých realizací. Nejraději mám, když mi klienti nechají velký prostor pro kreativitu.  Potom vzniknou zajímavé a netradiční nápady, ze kterých jsou lidé nadšení, přestože dříve by se takových řešení obávali. To je ten nejlepší pocit.

Kde mohou lidé vidět Vaši práci?

Na stránkách naší společnosti www.keepline.cz a pravidelně přidávám návrhy i na své facebookové stránky www.facebook.com/zuzana.gajduskova a jsem členem Deco teamu na http://www.inspireli.com/cz/user/985-zuzana-gajduskova-czech-decoteam .

Co zákazníci nejvíce oceňují na Vaší práci?

Právě to, jak se jim před přípravou návrhu věnuji. Jsou to hodiny a hodiny zjišťování a debatování. Ale stojí to za to!

Co máte na své práci nejradši? Dovedete si vůbec představit, že byste dělala něco jiného?

Nejvíce mě právě baví jednat s lidmi, pokaždé je to úplně jiné, nové a originální. A kdybych nedělala toto, tak bych chtěla být automobilovým závodníkem. Od mládí mě fascinují rychlá auta a miluju adrenalinovou jízdu v silných vozech.

Co byste lidem doporučila při výběru kuchyně a na co si naopak mají dát pozor?

Určitě, aby si nechali poradit od odborníků. Občas kolují různé fámy a nepravdy o materiálech, které neplatí, ale lidé se podle nich rozhodují. Například o lesku se říká, že je na něm vše vidět, což není pravda, jak vidíte i u mě. Lepší je se zajet někam podívat, vše si osahat a přesvědčit se. Dále nebát se zainvestovat, jelikož kuchyň je základ domova. Musí se vám v ní dobře vařit, ale musí se vám hlavně líbit, abyste se cítili doma příjemně. A poslední rada zní, nebojte se barev v interiéru.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist