Rozkvetlé vodní dílo pro váš stůl

Autor: , 20.5.2017

Nemusíte kupovat drahé doplňky a platit si služby bytových designéru, aby se váš byt pyšnil stylovými, originálními a nepřehlédnutelnými dekoracemi – většinou úplně postačí dobrý nápad.

A to je přesně případ miniaturních stolních jezírek, která váš interiér ozvláštní svěží zelení. Pro vytvoření vodní mini-zahrádky potřebujete jen skleněnou, ideálně průhlednou mísu, nádobu nebo velký hrnek, vodu a samozřejmě rostliny.

Skvěle vypadají jak rostliny submerzní, tedy ty, které rostou celé pod hladinou vody (výjimku u některých druhů tvoří květenství), tak rostliny emerzní, které koření pod hladinou vody, avšak jejich listy a květenství vyrůstají nad hladinou. Pokud zvolíte větší nádobu, upřednostněte mix těchto druhů – výsledný vzhled bude perfektní.

I vodní rostlinky potřebují zakořenit, proto je dobré je nejprve zasadit do hlíny v malé plastové nádobce, kterou vložíte na dno a opatrně zalijete vodou. Hydrofilní rostliny seženete v akvaristických centrech, kde vám také poradí s jejich výběrem.

Nezapomeňte zkrášlit také okolí vytvořeného jezírka – ideální je opět použít přírodní materiály, jako jsou například oblázky, šišky, dřevo nebo mech.

 

Miniaturní stolní jezírko 1

Miniaturní stolní jezírko 2

Miniaturní stolní jezírko 3

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist