Rozkvetlý koutek

Autor: , 31.3.2014

Živé rostliny a květiny jsou jednoznačně nejlepšími interiérovými dekoracemi, které skvěle oživí každý prostor. Pokud jste stejného názoru, zvýrazněte krásu své zeleně – zapomeňte na klasické květináče a vázy a nahraďte je něčím více originálním a působivým.

 

Průhledné skleněné a plastové květináče jsou v moderních interiérech velmi populární. Odhalení kořenů, hlíny a kamínků dodá celkovému vzhledu rostliny zvláštní jedinečné kouzlo. Pokud navíc vyberete atypické umístění rostlin, rázem získáte zajímavou dekoraci, z které budete nadšeni.

 

Květiny umístěné na parapetech, poličkách a stolech jsou sice moc hezké, ale nikoho neohromí. Pokud je však zavěsíte, promění se v jedinečný interiérový doplněk.

 

Výrobu závěsného květináče zvládne každý zručný kutil. Ideální je použít průhledné plastové nádoby libovolných tvarů a velikostí, šrouby s okem, „S“ háčky, stropní háky a tenký kovový řetízek na zavěšení. Pokud nechcete vrtat, můžete plastové nádoby zavěsit na lano.

Do květináčů tohoto typu se nejvíce hodí sukulenty a další druhy, které nepotřebují tak častou zálivku.

 

Zavěsit můžete nejen květináče, ale také vázy. Pro tento účel Vám skvěle poslouží například zavařovací sklenice, zkumavky, flakonky od parfémů, lahve od vína apod. – jedná se tak o stylovou recyklaci nepotřebného skla.

 

Zavěšené vázy propůjčí Vašemu interiéru romantickou atmosféru. Skvěle se hodí nejen jako stálá, ale také jako příležitostná dekorace – levitující květiny ozvláštní každou oslavu a párty (do zavěšených skleněných nádob můžete kromě květin umístit také kamínky, svíčky, fotografie apod.).

TOPlist