Seznamte se s unikátním japonským stylem Wabi Sabi!

Autor: , 24.3.2017

Japonský estetický styl Wabi Sabi je založen na myšlence krásy nedokonalosti! Nechává se inspirovat buddhismem a z něho přejímá smysl pro jednoduchost, střídmost, odříkání, ale také lásku k přírodě.

Japonský estetický styl Wabi Sabi

Interiéry v tomto duchu působí velmi skromně a jednoduše – přesto však velmi poutavě. Důležitým prvkem v nich je také asymetrie.

Interiéry v duchu Wabi Sabi

Základní barevné schéma pro vytvoření Wabi Sabi představuje snoubení přírodních odstínů, jako je hnědá, zelená a šedá. Ideálně volte tlumené a tmavší tóny těchto barev. Jako doplněk k tomuto pozadí je vhodný nábytek asymetrických tvarů, nedokonalý, se známkami stáří a ruční práce.

Wabi Sabi představuje snoubení přírodních odstínů

 

Samozřejmostí jsou přírodní materiály, zejména dřevo a kámen, které mohou zůstat v původním, neopracovaném stavu.

Wabi Sabi - přírodní materiály

 

Wabi Sabi je velmi chudý na doplňky a dekorace. Povoleny jsou textilie z přírodních materiálů a praktické doplňky v rustikálním stylu.

Wabi Sabi je velmi chudý na doplňky a dekorace

Wabi Sabi odmítá drahé a složité věci ve prospěch těch původních, jednodušších. Tím se navrací k dřívějšímu způsobu života, který byl sice o poznání složitější, zato opravdový. To je také důvod, proč na mnoho lidí působí interiéry v duchu Wabi Sabi uklidňujícím a upřímným dojmem.

Interiér v duchu Wabi SabiWabi Sabi - asymetrie

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist