Šik ombré design Vás uchvátí!

Autor: , 26.3.2014

Pojem „ombré“, který pravděpodobně pochází z francouzského slova „ombrer“ znamenající „stín“, původně označoval specifickou techniku barvení tkanin. Textilie s efektem ombré se vyznačují typickým pozvolným přechodem barvy od nejtmavších odstínů až po ty nejsvětlejší.  Ombré efekt je velmi atraktivní, působivý a zábavný, a tak se stává stalé častějším oživením moderních interiérů. A zdaleka nezůstává pouze u tkanin!

 

Opravdu úchvatně vypadá ombré na stěnách. Pokud toužíte po bohémsky a ležérně, přesto mimořádně elegantně vypadajícím interiéru, bude pro Vás ombré dobrou volbou! Rozehrajte na stěnách úchvatnou hru barev, která vás bude bavit.

 

Ombré technika má tu výhodu, že díky ní můžete na stěnách kombinovat hned několik svých oblíbených barev, a přesto dosáhnout elegantního a stylového designu. Ombré se navíc hodí i do těch místností, ve kterých by barevné stěny vypadaly příliš rušivě a tíživě.

 

Ombré se díky svému vzhledu těší velké popularitě, a tak kromě stěn stále častěji zdobí také dláždíce a obklady. Ombré dekorem se může pochlubit také moderní nábytek a bytové doplňky a dekorace.

 

Pokud toužíte po menší změně, zůstaňte u zmíněných textilií a ombré si užijte v podobě čalounění, povlečení, přehozů, závěsů a koberců. Ombré může zdobit také nástěnné dekorace – plakáty a obrazy. Možnosti využití tohoto působivého dekoru jsou zkrátka nekonečné. Tak se nechte inspirovat a vstupte do světa kouzelných barev!

TOPlist