Snadné vychytávky pro nejkrásnější vánoční stůl – Svíčky!

Autor: , 14.11.2014

Vánoce jsou úžasným obdobím, kdy se scházíme s celou rodinou i všemi přáteli, a to mnohdy u společného jídla. Abyste si vánoční dobroty i společnost vychutnali, dejte si záležet také na prostření stolu. V sérii článků Vám poradíme, jak stylově a originálně prostřít sváteční tabuli tak, aby mile překvapila všechny Vaše hosty. Tak se nechte inspirovat a užijte si jedinečnou vánoční atmosféru.

Vánoční svíčka

 

K Vánocům neodmyslitelně patří světlo svíček, které vytváří útulnou a hřejivou atmosféru. Svíčky proto nesmí chybět ani na prostřeném stole, kde s nimi rozhodně nemusíte šetřit.

Jas svíček na prostřeném stole

 

Jas svíček nádherně vynikne ve skleněných nádobách. K tomuto účelu Vám perfektně poslouží i obyčejné zavařovací sklenice. Dozdobte je mašlemi, provázky, pytlovinou nebo washi páskami a nádherná dekorace je hotova.

Jas svíček nádherně vynikne ve skleněných nádobách

 

Sklenice navíc můžete vyzdobit nejrůznějšími dary přírody, které se hodí k zimě – například šiškami a větvičkami jehličnanů. Tip: Vybraným doplňkům dejte třpyt pomocí umělého sněhu.

Vánoční svíčka ve zdobené sklenici

 

Velmi originálně vypadají také svícny jednoduše vytvořené ze skleněných lahví nebo skleniček.

Svícny vytvořené ze skleněných lahví

Svícny vytvořené ze skleniček

 

Nejen sklo, ale také vodní hladina se postará o dokonalý rozptyl světla. Využijte krásy plovoucích svíček a vytvořte si stylovou vánoční dekoraci.

Vodní hladina se postará o dokonalý rozptyl světla

 

Vánoční stůl můžete vyzdobit také v oblíbeném vintage stylu. Oprýskané dřevěné bedýnky se stanou ideálním místem pro aranžování kolekce svíček.

Vánoční stůl se svícnem ve vintage stylu

 

Nestárnoucí klasiku představují lucerny, které snadno vytvoří vánoční pohodu nejen v interiéru, ale i venku – na balkoně, terase či zahradě.

Klasika - lucerny

 

Nejen okolní prostředí, ale i samotné svíčky můžete dále dekorovat – slušet jim budou mašle ve vánočních barvách, dekorace z pytloviny nebo washi pásek, ale i ohrádka z větviček nebo kůry skořice.

Ohrádka z větviček nebo kůry skořice

 

 Tip: Pro vytvoření zimní nálady použijte svíčky s vůní jablek, skořice, vanilky či borovice.

 

Počet komentářů: 2

  1. Pingback: Snadné vychytávky pro nejkrásnější vánoční stůl – Příbory! | Bydleni-interier.cz

  2. Eliska

    17.11.2016 at 08:15

    Velice se mi libi

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist