Srubové domy symbolizují návrat k přírodě

Autor: , 21.1.2014

V dnešní hektické a uspěchané době stále častěji hledáme únik od každodenních povinností a starostí. Novou sílu a energii i duševní klid nejčastěji čerpáme v přírodě a využíváme jejích pozitivních účinků na naše fyzické i psychické zdraví. Právě touha po klidu, relaxaci a návratu k přírodě je jedním z důvodů neustále vzrůstající obliby srubových domů.

Současné srubové domy jsou velmi moderní a komfortní, a tak poskytují maximální pohodlí svým obyvatelům a zajišťují všechny funkce, které lze očekávat od plnohodnotného bydlení. I přes modernizaci, kterou tyto stavby prošly, si však ponechávají jedinečné kouzlo typické pro dřevěné rodinné domy našich předků.

dřevěné srubové domy

 

Žit obklopeni dřevem je zcela zvláštní pocit: člověk na vlastní kůži pociťuje propojení s přírodou, historií i tradicí, vrací se ke svým kořenům a do dětství. To je také důvod, proč dřevo jako materiál drží prim v takových interiérových stylech, jejichž hlavním cílem je navození poklidné a uvolňující atmosféry – příkladem je populární učení feng-šuej, které dřevo řadí mezi pět základních prvků, jež by měly být zastoupeny v každém interiéru. Na pohled i dotek příjemné dřevo je ideální nejen po stránce estetické, ale také praktické – díky svým vlastnostem, jakými jsou například vynikající zvuková a tepelná izolace, dlouhá životnost a vysoká odolnost, je nejuniverzálnějším a nejrozšířenějším stavebním materiálem, jehož přednosti docenily i mnohé generace před námi.

Stejně tak srubový dům je z hlediska praktičnosti trefou do černého. Srubové domy jsou odborníky z oblasti stavebnictví právem nazývány nejlogičtějšími stavbami. Srubové stavby jsou vysoce ekologické – z velké části jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů a mnohé z nich odpovídají standardu nízkoenergetických staveb. Z těchto důvodů se pak sruby řadí také mezi nejekonomičtější stavby, takže prvotní investice do jejich realizace se brzy navrací.

srubové domy na klíč

 

Srubový dům si navíc můžete nechat postavit přesně podle svých individuálních potřeb a požadavků. Srub na klíč vám dá možnost řídit a ovlivňovat realizaci projektu, a tak své sny o dokonalém bydlení snadno proměníte v realitu. Vedle srubových domů se vzrůstající oblibě těší také srubové chaty, roubenky a dřevěné rekreační stavby. Přesvědčte se sami, proč si stále více lidí volí právě sruby za své trvalé bydlení.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist