Stylová šperkovnice vlastní výroby

Autor: , 5.2.2014

Šperky, módní doplňky a bižuterie jsou nepostradatelnou součástí vybavení snad každé ženy. Stejně jako jsou šperky ozdobou pro Vás, může být šperkovnice ozdobou pro Váš interiér. Uschovávejte své šperky stylově – vyrobte si vlastní šperkovnici, která vás bude těšit svým poutavým vzhledem a originálním designem.

 

Náš tip na vlastnoručně vyrobenou šperkovnici jistě uchvátí nejen všechny milovnice módních doplňků, ale také všechny „knihomolky“, které bez knihy nedají ani ránu. Šperkovnice je totiž vyrobena z knihy, a tak se může stát nenápadnou součástí třeba vaší knihovničky. Zachování původního vzhledu budí o to větší překvapení, jaký obsah kniha ve skutečnosti skrývá.

 

Knihu s tvrdými deskami otevřete a tužkou si načrtnete plochu, kterou chcete vyříznout. Na vyříznutí stránek použijte ostrý vysouvací nůž, který seženete například ve výtvarných potřebách. Pokud budete chtít, můžete tvrdé desky knihy potáhnout dekorativní látkou. Až vytvoříte vnitřek budoucí šperkovnice, natřete všechny stránky po stranách lepidlem a slepte je k sobě navzájem i ke spodní tvrdé desce. Po zaschnutí lepidla získáte tvrdý box jako stvořený k ukládání nejrůznějších drobností.

Vršek šperkovnice můžete vyzdobit umělými nebo látkovými kvítky, mašlemi, popisky, třpytkami – prostě čímkoli, co se vám líbí.

 

Šperkovnice představuje skvělý způsob, jak zužitkovat staré knihy, o kterých víte, že je již nebudete číst, a získat unikátní bytový doplněk, za který byste v obchodě zaplatili několik stovek korun.

1 komentář

  1. Lidaaška

    23.7.2014 at 12:29

    super nápad, zkusím se do toho o víkendu s dcerou spustit, myslím, že bychom to mohli zvládnout…

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist