Stylový nábytek za pár korun? Vsaďte na palety

Autor: , 15.9.2014

Originální nábytek vyrobený z palet si získává stále více příznivců. Je cenově dostupný a můžete si ho třeba jen částečně vyrobit sami.

Většina lidí chce mít dneska doma trendy a neotřelý nábytek. Protože designový a moderní nábytek, bývá často velmi finančně náročný, těší se výrobky z palet čím dál větší oblibě. Nejčastěji se využívají takzvané EURO palety.  Pokud si chcete pár kusů palet koupit a vyrobit si sami stylové kousky do vašeho bytu, obraťte se spíše na výkupny palet. Přímo výrobci většinou zakázky na pár kusů odmítají, protože by to pro ně bylo finančně nevýhodné.

Paletový nábytek

Rozměry palet

Palety sežene nové nebo už použité, vyrobené v tuzemsku nebo zahraničí. Vybrat si můžete z několika rozměrů: 600×400 mm, 800×600 mm, 1200×800 mm, 1200×1000 mm nebo v různých atypických rozměrech dle přání zákazníků. Palety se prodávají světlé nebo tmavé. Nové EURO palety je možné koupit kolem 250 Kč za kus a použité od 150 Kč.

Schodiště z palet

Co všechno můžeme z palet vyrobit?

Vyrobit si můžete ledacos, možná i to co by vás ani nenapadlo. Není problém mít doma paletové stolky, věšáky, křesla, postele i zahradní nábytek, houpačku, domek pro děti nebo schodiště. Výroba je poměrně jednoduchá, většinou stačí jen palety naskládat na sebe nebo položit vedle sebe a sešroubovat dohromady.

K výrobě budete samozřejmě potřebovat nářadí. Mimo palet také brusku, smirkový papír, pilu, šrouby, barvy, laky, štětce, vrtačku.

Jestliže se na výrobu takové nábytku necítíte, je možné si koupit různé kousky od výrobce.

Sedačka z palet

Postel z palet

Kam se hodí paletový nábytek?

Paletový nábytek se hodí prakticky kamkoliv, můžete ho umístit do starého i nového domu, bytu nebo na chalupu. Je poměrně lehký a proto se s ním snadno manipuluje. Pokud vás přestane bavit, můžete ho lehce zlikvidovat nebo prodat do výkupny palet a ještě vám přinese nějaké finance.

Zahradní nábytek z palet

Ušetříte a navíc nezatěžujete přírodu

Jestliže se rozhodnete pro vlastnoruční výrobu, vyjde vás takové vybavení na pár stokorun. K tomu nějakou představu, plán a čas. Také pomůžete přírodě, protože využijete palety, které by byly vyhozeny na skládku nebo spáleny. Proto je takovýto nábytek vhodný i pro ekonomicky smýšlející jedince.

1 komentář

  1. Hanča

    24.10.2014 at 11:04

    Jako venkovní nábytek jsem palety už viděla, ale v interiéru moc ne. Ale je to hezký

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist