Tajemství chic koupelen

Autor: , 6.5.2013

Koupelna získává stále více na významu a vedle místa určeného k osobní hygieně se stává i místem relaxace a odpočinku. Designeři a bytoví architekti se tak na tento prostor více zaměřují a svými návrhy mu dodávají potřebnou harmonii a klid. Pokud si myslíte, že vás na koupelně a jejím zařízení již nic nemůže překvapit, máme pro vás tip: pokud koupelnu právě stavíte, nebo rekonstruujete, vsaďte na netradiční dřevěné vany – a budete sami překvapeni, jaké zázračné proměny se dočkáte.

Dřevo je v našich domácnostech celkem běžný materiál: nevšední kouzlo však získává v podobě vany. Historie dřevěných van sice sahá daleko do minulosti, dnes jde však o nejnovější módní trend, který se svého prvenství jen tak nevzdá. Vany ze dřeva jsou nádhernými, mnohdy uměleckými výtvory, které vedle estetické funkce plní i tu praktickou dokonale.

Teplé, zemité barvy dřeva místnost příjemní zútulní a zateplí, působí uklidňujícím dojmem a jsou neutrální, proto je můžete velmi snadno zkombinovat s jinými materiály a odstíny. Přirozená krása dřeva s jeho strukturou a kresbou dodá vaně nevšední ráz. Vana z tohoto materiálu je příjemná nejen na pohled, ale i na dotek, což oceníte hlavně při relaxačních koupelích. Takové vany jsou i vysoce praktické: dřevo je ošetřeno odolným lakem, proto nedochází k poškození v důsledku působení vody nebo vlhkosti.

Vany se vyrábějí z různých druhů dřeva, což ovlivňuje jejich konečný vzhled. Dřevěné vany si můžete nechat vyrobit i na míru a přizpůsobit je tak svým preferencím a potřebám. Investice do dřevěné vany se vám jistě vyplatí, protože tak získáte luxusní doplněk koupelny, který je zkrátka nepřehlédnutelný.

Související články:

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist