Tipy pro radostný domov

Autor: , 6.1.2014

Jak vytvořit veselý, přátelský a harmonický domov, který sálá pozitivní energií? Podívejte se na některé osvědčené rady a tipy, jejichž realizace je snadná, rychlá a levná – a výsledek? Dokonalý!

Veselé barvy pro veselý domov

Barvy mají silné psychologické působení, utváří pocity, ovlivňují náladu a vyvolávají vzpomínky, proto se obklopte těmi, které na vás mají pozitivní vliv. Nemusíte se však pouštět do náročného malování – skvělého výsledku lze docílit i prostřednictvím barevných doplňků, jako jsou závěsy, přehozy, polštáře, obrazy a ostatní dekorace.

Živé květiny zlepšují náladu

I doma se co nejvíce obklopte dary přírody. Svěže zelené rostliny v květináčích, voňavé bylinky na kuchyňském okenním parapetu či čerstvě natrhané květy ve váze jsou nejen nádhernou dekorací, která se skvěle hodí do interiérů různých stylů, ale navíc díky své svěžesti, přírodní kráse a vůni působí přímo jako antidepresivum. Módním hitem současnosti jsou interiérové minizahrádky, které si snadno vytvoříte na jakémkoli volném místě seskupením všeho zeleného.

Fotogalerie plná vzpomínek

Všechny fotografie mají jedno společné: vždy totiž fotíme jen veselé, šťastné a příjemné chvíle, proto není divu, že z mnohých snímků dobrá nálada přímo sálá. Nenechávejte šťastné vzpomínky skryté v albu a vystavte je na světlo světa. Koláž z fotografií je skvělou interiérovou dekorací, která vám bude den co den zlepšovat náladu.

Objevte v sobě hravost

Pokud sledujete trendy moderního bydlení, jistě vám neunikly klasické školní tabule, z kterých se stávají módní interiérové doplňky. Tabule ocení nejen děti, ale i dospělí, proto se je nebojte využít i mimo prostor dětského pokojíčku. Tabule jsou velmi praktické: můžete si na ně napsat nákupní seznam, postup receptu či pracovní úkoly, které musíte splnit. Tabule se tak skvěle hodí do kuchyní a domácích pracoven. Čím dál častěji však zdobí i luxusní obývací pokoje a moderní ložnice, neboť se stávají ideálním místem pro vyjádření hravosti a kreativity, která ve vás dřímá. Malujte, piště a tvořte – oblíbené citáty či veselé vzkazy od spolubydlících vás jistě rozveselí.

Nezapomeňte na příjemnou vůni

Interiér by měl příjemně stimulovat všechny smysly, proto ani na jeden z nich nezapomínejte. Již při příchodu domů by vás měla přivítat příjemná a svěží vůně, proto hojně využívejte vonné svíčky a tyčinky, aromalampy s esenciálními oleji či katalytické lampy, které vytvoří tu pravou útulnou atmosféru. Lektvar, který váš domov zahalí do opojné vůně, si můžete snadno připravit i sami: stačí ve vodě povařit kůru pomerančů a skořice.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist