Tipy pro úspěšný výběr nemovitosti!

Autor: , 12.10.2015

Koupě i pronájem bytu jsou poměrně finančně náročné záležitosti. Vyplatí se proto volbě nemovitosti věnovat zvýšenou pozornost, aby Vám Vaše rozhodnutí do budoucna přinášelo jen a jen radost. A jaké základní skutečnosti byste si při výběru bytu měli rozhodně ohlídat?

Technický stav nemovitosti rozhoduje o výši budoucích nákladů, které do bytu budete muset investovat. Zjistit skutečnou kvalitu a stav například izolace nebo elektrických rozvodů může být pro laika nadlidský úkol. Vyplatí se tedy k prohlídce bytu pozvat i profesionálního technika – tato malá investice v počátku Vás může ochránit od velkých výdajů v budoucnu.

Co však zvládnete sami je prozkoumání okolí vyhlídnuté nemovitosti. Zjistěte vybavenost lokality, co se dopravy, parkování, obchodů i přístupu k zeleni týče. Místo ideálně poznejte v různých denních i nočních hodinách a vyzkoušejte si cesty do práce, do školy apod.

Proklepněte si také sousedy – mnohé Vám napoví stav chodeb a společných prostor i vzájemné vztahy. Pozorujte hlavně hladinu hluku v různých denních a nočních hodinách – právě hluk je nejčastější příčinou sporů mezi sousedy.

Tipy pro úspěšný výběr nemovitosti!

Pokud chcete mít jistotu, že Váš výběr nemovitosti bude úspěšný, vsaďte na nabídku renomovaných realitních kanceláří s dobrou pověstí a dlouhou tradicí. V případě, že byt hledáte v Praze, obraťte se na přední pražskou realitní kancelář Home Sweet Home, která se pyšní více než 10letými zkušenostmi s prodejem bytů. Kromě široké a prověřené nabídky bytů Vám Home Sweet Home zajistí také kvalitní prodejní servis včetně advokátních služeb.

A o jaké byty je v Praze největších zájem? Dle statistik prodeje bytů na www.homesweethome.cz se na špici drží byty v historickém centru PrahyStaré Město, Nové Město, Malá Strana, dále pak v části Prahy 2 – Vinohrady a ve vybraných částech Prahy 5 a 6.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist