Trend současnosti: dvoubarevné stěny!

Autor: , 15.8.2013

Pokud chcete svůj interiér ochránit před nudou a šedí, vsaďte na barevné stěny, které jsou zárukou příjemné a útulné atmosféry. Existuje několik možností výmalby a každá z nich prostoru propůjčuje jedinečné kouzlo a šarm. V případě, že chcete svůj domov rozzářit a oživit a zároveň sladit a zharmonizovat, máme pro vás skvělý tip: dvoubarevné stěny!

 

Jde o velmi jednoduchý nápad, který se však může pochlubit mimořádně působivým designem. Možností kombinace barev je nespočet, takže záleží jen na vás, jakého efektu chcete docílit. Nejoblíbenější variantou je užití výrazné barvy na spodní část zdi, zatímco horní část zdi a strop jsou vymalovány bílou barvou nebo neutrálním odstínem, například šedé nebo béžové.

 

Užití bílých a neutrálních odstínů je skvělou volbou v těch interiérech, které je třeba barevně sladit. Pokud je však váš interiér zařízen jednoduše a v neutrálních barvách, můžete se pustit do větších barevných experimentů a zkombinovat dvě ladící výrazné barvy současně: nádherné podívané docílíte kombinací tyrkysové s růžovou, oranžové a žluté nebo svěže zelené a hnědé.  Bezkonkurenční jsou také kombinace pastelových barev.

 

Pro nepřehlédnutelný vzhled stěn vyzkoušejte některý z našich tipů, které vaše zdi promění v malé umělecké dílo:

1. Nedbalé okraje. Při výmalbě stěny nemusíte úzkostlivě dbát na dokonale rovnou linii přechodu barev. Pokud se vám zamlouvá ležérní až bohémský styl, záměrně přetahujte (výrazný přechod vytvoříte například pomocí houbičky)


2. Lesk. Lesklé nátěry jsou v současnosti velmi trendy: jsou moderní, působivé, zajímavé a originální. Proto se zkuste poohlédnout po barvě s leskem, která dodá vašemu interiéru úžasný nádech a jen tak vás neomrzí.

 

3. Bílé okraje. Orámujete-li barevné plochy bílou linií, můžete se těšit na vysoce elegantní vzhled vašich stěn.

 

4. Černá barva. Černé zdi by pro svůj domov zvolil jen málokdo.Skombinujte-li však černou se světlým podkladem dostanete úchvatnou podívanou, kterou jen tak něco nepřekoná. Černo-bílá klasika je elegantní a šarmantní a je perfektním doplňkem nejrůznějších interiérových stylů. Nechte vyniknout krásy černé a uvidíte, že i na zdech jí to bude slušet.

1 komentář

  1. Jukáš

    4.10.2013 at 21:37

    Dvoubarevné stěny se mi také hodně líbí. Dlouho jsme váhali, ale nakonec jsme s manželkou neodolali a máme doma taktéž kombinaci barev, skvěle ji doplňuje nábytek.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist