Trendy podzimních věnců na dveře 2016

Autor: , 25.9.2016

Léto za námi pozvolna zavírá dveře. S koncem prázdnin a nástupem dětí do školy, k nám přichází nová sezóna a spolu s ní i podzim. Milujete své domovy a rádi si je zdobíte podle posledních trendů i podle příhodných situací?  A už víte, co si letos na podzim pověsíte na dveře? Inspirujte se u nás. Přinášíme vám plnou náruč aktuálních trendů pro tento podzim.

 

Věnce na dveřích představují velice stylové dekorace, jež dotváří celkovou atmosféru a jsou originální ozdobou vašich dveří. I je však, stejně jako všechno jiné, ovlivňují módní trendy a nejinak je tomu i s letošním podzimem?

Letošní trendy podzimních věnců

Absolutním topem letošního podzimu jsou věnce vyrobené z přírodnin, a to zejména z listů, ať už čerstvých anebo sušených.

 

Velmi trendové je přitom věnec dozdobit spreji s kovovými odstíny barev. Vůbec těmi nejlepšími odstíny jsou přitom stříbrná, zlatá a měděná. Rustikální eleganci vědce pak podtrhují bíle namalované větvičky.

Podzimní věnec - kovové odstíny barev

Podzimní věnec – kovové odstíny barev

 

Vedle přírodnin si na dveře můžete zavěsit i věnec vyrobený z korkových špuntů a vůbec nevadí, že jejich konce jsou trochu potřísněné vínem. Vyrobit takový věnec je jednoduché, postačí vám k tomu pouze korpus, tavná pistole a dostatečný počet korkových zátek. Pro větší šmrc na jeho závěr můžete věnec dozdobit stylovou stříbrnou mašlí.

Podzimní věnec - korkové špunty

Podzimní věnec – korkové špunty

 

Pěkně vypadá i věnec vyrobený z vinné révy postříkaný bílým sprejem. Pokud se vám zdá takový věnec příliš jednoduchý, zkuste ho dozdobit jutou, šiškami anebo něčím zeleným.

Podzimní věnec z vinné révy

Podzimní věnec z vinné révy

Zajímavým a ekonomicky nenáročným je i věnec z šišek. Pro jeho výrobu vám postačí najít dostatečné množství jednodruhových borovicových šišek, korpus, stuhu a tavnou pistoli.

Podzimní věnec z šišek

Podzimní věnec z šišek

 

Neméně zajímavý vypadá i věnec z drobných šišek, kaštanů, žaludů, bukvic a různých druhů tradičně českých ořechů. Věnec můžete ozvláštnit režným provázkem, jenž obmotáte okolo korpusu a doplníte je o mašličky. a zakomponujte je do základu. Mezery mezi jednotlivými dýněmi zamaskujte nalepením pistáciových oříšků.

Podzimní věnec z šišek, kaštanů, bukvic a žaludů

Podzimní věnec z šišek, kaštanů, bukvic a žaludů

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist