Trendy pro dům a zahradu 2016

Autor: , 18.4.2016

Jelikož trendy tohoto roku mocně ovlivňují osmdesátá léta, je proto nutno počítat s tím, že se do interiérů i zahrad vkradou doplňky a dekorace, které známe z dob minulých. Retro kousky se tento rok budou vkusně doplňovat s trendovými barvami, moderními materiály i nejnovějšími znalostmi. Trendovými se stanou praktické věci, které můžete užít, jak uvnitř interiéru, tak i venku na zahradě. Zároveň se zahrada dostává ve větší míře i do interiéru.

Příroda dominantou interiéru

V interiéru se tak objeví různé výrazné květináče a truhlíky, exotické palmy i velmi nevšední EKO zdi, které v interiéru působí doopravdy velice působivě. Užít je můžete jako dominantu obýváku, i koupelny.

Spojení s přírodou umocní velkoplošná okna či dokonce celé prosklené stěny, jež se budou objevovat nejen na domech, ale i bytech a budou vás blíže spojovat se zelení zahrady nebo terasy.

Kamenné obklady

Kamenné obklady naleznete tento rok nejen na terasách a pod pergolami, ale i v obýváku. Jde o další prvek, který se letos snaží o větší sblížení s přírodou. A přenesení příjemného relaxačního prostředí do interiéru. Kámen totiž dokáže navodit příjemnou atmosféru, má dlouhou životnost, snadno se udržuje a spolu s dekoracemi z minerálů vytváří velmi působivý dojem s nádechem luxusu. Kámen proto můžete nalézt v obýváku na stěně, na krbu anebo v kombinaci s eko stěnami. Venku je pak jeho využití ještě variabilnější, kámen může zdobit fasády, zídky, studnu nebo rovnou celou stavbu. Ideálními materiály pro tyto obklady jsou břidlice, žula, pískovec, vápenec, opuka anebo bělostný mramor.

Kamenné obklady na zahradě

Kamenné obklady

 

Hitem roku 2016 jsou strukturované obklady

V souvislosti s kamennými obklady se letošní dominantou interiéru i exteriéru stávají obklady s imitacemi významných historických kultur. Může jít o keramickou mozaiku, ale i o vápencové výjevy z Egypta, Řecka. Orientu, Mayské civilizace anebo z Blízkého východu. Výjevy naleznete na stěnách i na podlaze. Dodají vašemu bydlení pocit exotiky.

Barvy na zahradě

Vedle tvoření těch nejrůznějších obkladů se letošní rok bude na zahradách i natírat. Natírat se bude de facto všechno,-ploty, altány i celé domy. Trendovými barvami bude bílá, hnědá, šedá a také i tmavě zelená nebo tmavě modrá. Tmavší odstíny, tedy antracitově černé domy a ploty jsou velkým evropským trendem, uchytí se však i v České republice? Toť otázka.

Barvy na zahradě

Rostliny, květiny, byliny

Možná byste to neřekli, ale i to, co pěstujete na zahradě, ovlivňují módní trendy. Zimní zahrady i terasy by měly být tento rok zasypány těmi nejrůznějšími druhy okrasných kompaktních odrůd, prim mezi nimi přitom hrají truhlíky s cherry rajčátky. Absolutním hitem je pak odrůda ve tvaru srdce. Nemáte zahrádku, ani terasu? Nevadí. Tento roky by měly být zelení obsypány parapety. Vedle kultivarů cherry rajčátek budou hitem paneláků truhlíky s ředkvičkami a bylinkami, zejména ty s bazalkou. Nebojte je kombinovat s okrasnými truhlíkovými květinami.

Rostliny, květiny, byliny

Lapače na vodu

Zcela novým trendem moderních zahrad jsou lapače na dešťovou vodu. Zapomeňte však na legendární barely s vodou, buďte styloví a do své zahrady nainstalujte designový kousek obložený kamenem. Nejenže pak takováto nádrž působí efektivně, ale jde i o praktický a ekologický pomocný zdroj vody.

1 komentář

  1. Roman

    15.6.2016 at 15:08

    Ještě bych možná zakomponoval do trendu i zimní zahrady. Dle mého názoru se dají skvěle skloubit i s rostlinami nebo na podzim si díky nim vychutnávat zahradu.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist