Trendy v interiéru pro letošní rok

Autor: , 25.6.2016

Domov říkáme místu, ve kterém nám je dobře, cítíme se bezpečně, nacházíme v něm klid a odpočinek. Na to vše při zařizování interiéru myslete především, a pokud vám chybí fantazie na vybavení, barvu stěn nebo podlah, inspirujte se v letošních módních trendech. Vytvořte z obyčejného bytu váš domov.

 

Tradice, experimenty a divoké kombinace

Trendy se neobjevují pouze v módně, ale také v oblasti interiérů a exteriérů. Každý rok se se objevují nové odstíny barev, nové materiály a jejich kombinace nebo moderní technologie, které vytvoří moderní domácnost. Nebojte se experimentovat, dodat vaší domácnosti nový impuls a oživit okoukané.

 

Samozřejmě jsou i v oblasti interiérového design stálice, které jsou věčné a nikdy nevyjdou z módy. To se dá říct o přírodních prvcích, jako je dřevo, co se týče vzorů a motivů, tak nic nezkazíte proužky nebo u barev neutrálními odstíny. Ale i tradiční kousky se dají doplnit moderními a neotřelými barvami či kombinacemi.

 

Kuchyně s černou ocelí

V kuchyni trendy volí jasně. Černá ocel a nečekané kombinace. Jemné pastelové odstíny jsou v současné době příliš monotónní. Do kuchyně se dostala nerezová ocel v černé barvě. Nebojte se tak bílou dřevěnou kuchyňskou linku doplnit černými ocelovými spotřebiči. Taková kuchyň se jen tak neokouká.

 

Fantazii popusťte také při výběru materiálů a skříněk. nebojte se zkombinovat nekombinovatelné. Protiklady se přece přitahují a nesourodé provedení skříněk nebo materiálů kuchyň oživí a rozhodně nebudou působit nevkusně nebo nepatřičně. Pokud se nemůžete rozhodnout nebo shodnout, zda venkovský a moderním styl, zvolte oba. Vyhrajete oba a vaše kuchyň bude dech beroucí.

Teplo od nohou

Podlahové vytápění není žádnou novinkou, je možné ho položit pod dřevěné podlahy i laminátové podlahy. Své využití nacházelo nejčastěji v koupelnách nebo dětských pokojích. Současné trendy, ale chtějí abychom měli teplo hned, jak sundáme boty, a tak ho navrhují umístit i do chodby nebo předsíně. Plovoucí podlahy s podlahovým vytápěním jsou to pravé pro naše studené a zmrzlé nohy.

Laminátové podlahy

Plovoucí podlahy s podlahovým vytápěním

Přírodní materiály, měď a odstíny červené

Představte si barevnou paletu v odstínech růžové, červené a meruňkové. Takové barvy byly zvolené pro letošní rok. Ideální kombinací s těmito hravými barvami je bílé pozadí. V letošním roce s dále pokračuje s mědí a mosazí. Oba materiály jsou sice netradiční, ale najdete na osvětlení, nábytku i dekorativních doplňcích.

 

Jak již bylo řečeno stálicí jsou přírodní materiály. Přírodu do svého interiéru můžete dostat v podobě interiérové zelené stěně, která má nejen dekorativní funkci, ale také vám vytvoří zdraví prospěšné klima. Rostliny zvlhčí vzduch a zabaví ho škodlivých látek. Kdo si netroufá na zelenou stěnu, může zvolit dřevěné dekorace, nábytek nebo dřevěné podlahy.

Dřevěné podahy

 

Čas strávený s rodinou

Módní trendy v interiérech nemyslí pouze na vytvoření domova, ale také na rodinu, která v něm žije. Proto jsou v kurzu obývací pokoje bez moderních technologií jako jsou televize, přehrávače nebo počítače. Čas, který věnujete koukání na televizi, tak můžete věnovat svým dětem nebo partnerovi.

 

Rodina se tak může zabavit hraním společenských her nebo povídáním si u krbu, který je dokonalým doplňkem celého interiéru. Na společné chvíle se myslí také v jídelnách. Jídelny mají být oddělené a zařízené vzdušně, prostorově s dokonalou kombinací barev a materiálů, aby se na společné jídlo těšila celá rodina.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist