Trendy v oblasti bytového textilu pro rok 2014

Autor: , 12.2.2014

Heimtextil je největší a nejvýznamnější mezinárodní veletrh bytového textilu a textilu pro veřejný sektor. Letos se konal 8.-11. ledna tradičně ve Frankfurtu nad Mohanem. 66 000 návštěvníků se zde seznámilo s novinkami z oblasti textilního designu a nejnovějšími trendy textilního průmyslu. K vidění zde byla práce neuvěřitelných 2 685 vystavovatelů z 62 zemí. Veletrh Heimtextil je obecně považován za měřítko kvality a vkusu. Odborníci zde zvolili několik designů, které budou in v roce 2014. A my Vám je přinášíme!

Trendy v bytovém textilu 2014

Flóra

Květinový vzor je stále velmi populární. Letos se dočká nejrůznějších podob a provedení, od futuristických vizí až po smyslné baroko. Tapety a textilie roku 2014 oplývají živými a jasnými barvami. K dispozici budou jak gigantické, tak minimalistické varianty. Vždy pamatujte, že květinovým motivům sluší především neutrální pozadí.

Trendy v bytovém textilu 2014 - Flóra

 

Retro

Tapety a textilie v retro stylu se těší oblibě i v roce 2014. Prim drží především dva typy designů – retro vzhled evokující 60. léta a historický vzhled symbolizující atmosféru 20. let. Pro působivé vizuální efekty volte design fotografií, portrétů nebo poštovních známek.

Trendy v bytovém textilu 2014 - Retro

 

3D

Přestože design 3D byl populární v loňském roce, byl zvolen jako hit i pro rok letošní. Geometrické tvary a 3D textury však letos oplývají živějšími barevnými kombinacemi – od světle zelené a tyrkysové až po citrónovou a fuksiovou.

Trendy v bytovém textilu 2014 - 3D

 

Geometrie

Geometrické vzory na textiliích obecně budí velký zájem, a to především díky optických klamům, kterých lze s nimi dosáhnout. Díky kouzlům geometrie snadno rozšíříte či zvýšíte jakýkoli prostor. Letos je důraz kladen na malé vzory: tenké proužky, minimalistické oblouky, drobné čtverce, jemné kruhy a další drobné detaily.

Trendy v bytovém textilu 2014 - Geometrie

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist