Univerzální podlahová krytina? Vinylová podlaha!

Autor: , 12.11.2016

Budoucnost patří… vinylu. Funkční vlastnosti i univerzální využití dělají z této podlahové krytiny ideální volbu oproti, dnes již notně zastaralým, laminátovým podlahám.

Své místo podlahy z vinylu bezpečně najdou v rodinných bytech, domech, ale také třeba hotelech, restauracích, obchodních centrech nebo školách.  Jsou tedy vhodné jak pro domácí interiéry, tak i komerční prostory s vysokou zátěží.

Barkotex - vinylové podlahy Tarkett

Vinylová podlaha – co to je?

Vinylové podlahy můžeme vnímat de facto jako podlahy z vylepšeného PVC, přičemž standardní dělení je na tak zvané homogenní a heterogenní. Homogenní (taktéž celovinylové) jsou vyrobeny z jedné vrstvy – jedná se tedy o čistý vinyl. Heterogenní jsou oproti tomu vyrobeny z několika vrstev, které jsou na sebe nalisovány.

Barkotex - vinylové podlahy designflooring

Konstrukce z několika vrstev

Vrstvené vinylové podlahy disponují ve spodní části nejčastěji vrstvou korku, díky čemuž je podlaha výrazně teplejší než běžné vinylové podlahy. Mezi další složky kromě korku patří také HDF (nosná část podlahy), vinyl, dekor a ochranná vrstva průhledného PVC.

Barkotex - vinylové podlahy Centiva

Instalace vinylové podlahy

Vinylové podlahy se prodávají buď ve formě dílců, nebo rolí. To ovlivňuje také vlastní pokládku.

Jak dílce, tak role se lepí na povrch pomocí kvalitního podlahářského lepidla. Jistá míra šikovnosti a jisté řemeslné zkušenosti jsou rozhodně na místě.

Jednodušší a praktičtější variantou jsou samolepicí dílce. Ty jsou na spodní straně vybaveny lepivou vrstvou a snadno je upevníte i bez použití lepidla. Povrch však musí být dokonale hladký a rovný.

Další možností jsou zámkové dílce čili plovoucí vinylové podlahy. Zde zcela eliminujete proces lepení. Jednotlivé dílce se na sebe napojují pomocí speciálních zámkových spojů na lamelách.

Nakonec si můžete opatřit volně položitelné dílce. Tyto dílce mají na svém rubu protiskluzovou vrstvu, takže se mohou pokládat volně a stejně je zajištěna jejich vysoká stabilita.

Barkotex - vinylové podlahy Allura Flex Decibel

Široká nabídka designů

Mezi další přednosti vinylových podlah patří v podstatě jejich bezbřehé možnosti dekorů, vzorů a textur. Díky tomu si jednoduše vyberete to, co dokonale zapadne do vaší domácnosti a jakéhokoli interiéru. Samozřejmostí jsou dekory vzezření dřeva, keramické dlažby nebo kovu. Při výrobě se využívá i moderní 3D technologie, která podporuje téměř dokonalý vzhled daného materiálu.

Barkotex - vinylové podlahy Allura Colour

Maximální praktičnost a odolnost

Vinylové podlahy potěší uživatele také vysokou odolností a trvanlivostí. Speciální ochranná vrstva předurčuje podlahy z vinylu k běžnému využití než například podlaha ze dřeva. Pokud máte doma nějaké to zvířátko, jeho drápky na „vinylce“ neklapou ani nekloužou.

Díky odolnosti vůči vodě a vlhkosti je taková podlaha vhodná také do takových místností, jako je koupelna nebo kuchyně, při vlastní chůzi je zajištěn optimální komfort, pružnost a flexibilita. Při využití v domácnosti jistě oceníte také její antistatické vlastnosti a snižování hlučnosti. Vodná je rovněž pro alergiky.

Vzhledem k tomu, že vinylové podlahy mají nízkou hodnotu tepelného odporu, jsou vhodné také do budov s podlahovým vytápěním. Pakliže dojde k zásadnímu poškození, nemusíte vyměňovat celou podlahu, ale pouze poškozený díl.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist