Vánoční barvy pro tento rok

Autor: , 16.12.2016

Vánoční trendy je mnohem diskrétnější oproti jiným rokům, ale stále je velmi rozmanitá. Měď a zlato je jsou stále v módě, ale kromě nich se opět v popředí začíná objevovat i růžová. Avšak nejen ta hraje tento rok důležitou roli, dominantními barvami jsou také červená, modrá, zelená a bílá.

Ve spojitosti s kvalitními výrobky se pak Vánoce mohou proměnit v jedinečný magický svět plný emocí a unikátnosti. Prim hrají kouřové prvky, džínovina, futuristické drobnosti, koule imitující dřevo, květinové vzory inspirované sedmdesátými léty a ještě mnoho dalšího.

Barvy baroka

Vánoce jsou o emocích a červená k tomu prostě patří a tento rok však obzvlášť. V módě je spousta odstínů červené, jako burgundská, lilková nebo třeba odstín červené řepy. Pokud chcete něco více oduševnělého, zkuste to s kombinací odstínů Altrosa, růžová, černá, stříbrná a zlatá červené dodají na dramatičnosti. Pro jistou slavnostní eleganci je dobré červenou doplnit o měděnou. Měděná je letos in a je přitom jedno, zda bude na baňkách, svíčkách, vázách, svícnech nebo stuhách. Měď je prostě populární.

Barvy baroka

Přírodní tóny Vánoc

Kromě červené se letos daří přírodním odstínům, tedy hnědé, ideálně karamelové, zelené (petrolejové a hráškové), dýňové a barvě žluté kukuřice. I tyto barvy můžete doplnit o měděné prvky. Styl se vyznačuje tím, že jeho součástí je skutečná zelenina, jako dýně nebo kukuřice anebo citrusy, tedy pomeranče a citrony. Pro osvěžení stylu je tu pak světle modrá a bílá.

Přírodní tóny Vánoc

Přírodní tóny Vánoc

Severské tóny Vánoc

Tento trend je inspirován Skandinávií a jejich designem. Odstíny se nesou v jemných zimních pastelových barvách, které se nesou v kontrastu s těmi zemitými. Styl se nese v různých odstínech hnědé, sněhově bílé, rozličně šedé, borovicově zelené, nebesky modré a eukalyptové, které doplňují průhledné, kovové a matné povrchy.

Severské tóny Vánoc

Hravé Vánoce

Hravé Vánoce jsou plné sytých a kontrastních barev, grafiky a exotiky. Je to jako v kresleném filmu, dominují v něm světlé odstíny tyrkysové, kanárkové žluté, mandarinkové, třešňově červené, vápenné, pastelově růžové kombinované s šedou barvou kamene a červená  užitá v kontrastu s černou a bílou.

Barevné kombinace s červenou

Opulentní vánoční luxus

Opulentnost si potrpí na tmavých a sytých barvách, které vždy působí bohatým dojmem. Pro dojem klenotu stylu nesmí scházet metalické odlesky. Z barev tu najdete burgundskou, karamelovou, zlatou, hořčicovou, petrolejovou, jahodovou, altrosu, bílou i černou.

Opulentní vánoční luxus

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist