Vánoční trendy 2016

Autor: , 26.11.2016

Chcete vědět, bez čeho se tyto Vánoce neobejdete? Vedle vánočního stromečku, baněk a adventního věnce, interiéry domácností obohacuje spousta dalších zajímavých ozdob.

Čerstvé květiny a rostliny

Tento velmi pěkný trend se snaží přinést domů kousek přírody. Nejde však pouze o vánoční hvězdy, kalachnoe a bramboříky, letos jsou populární také orchideje, tulipány, amarylky a pivoňky. Pokud si živé nemůžete dovolit, zkuste to s reálnými, ale umělými květinami, které zcela bez ostychu zakomponujte nejen na štědrovečerní tabuli, ale i do adventních věnců a jiných dekorací. Umístit je můžete i na vánoční stromeček. Výzdobu můžete ozvláštnit čokoládovou růží.

Vánoční trendy - tulipány

Vánoční trendy - amarylky

Přirozený vzhled

Nejen o květinách budou letošní Vánoce. Přirozený přírodní vzhled dosáhnete i s užitím přírodních materiálů, a to zejména dřeva, mechu, větví, kořenů, kůry, kožešin a peří. In jsou dřevěné věnce vyrobené z kousků dřeva, větví, ale i kořenů. Zdobit je může mech i peří. Součástí trendu je i hojné užívání svíček, art deco dekorací, protože se protiklady přitahují. Jde o návrat k přírodě. Věnce mohou mít i neobvyklý tvar. Baňky pak mohou být hotovými uměleckými kousky. Vánoční strom nemusí být skutečný. Kontrastní vzhled růžové, tmavě červené nebo modré mu dodá sebevědomí a trochu přidrzlý vzhled.

Vánoční trendy - využití mechu

Vánoční trendy - použití peří

Vánoční trendy - přírodní materiály

Zvířata a figurky všude kolem nás

Největším hitem těchto Vánoc je houpací koník a dále pak i porcelánové ozdoby inspirované padesátými léty minulého století. Druhou nejvíce dominantní vánoční figurkou letošních svátků je jelen. Až pak na scénu přichází liška, veverka, zajíc anebo sova. Ani letos by však také neměla chybět tradiční zimní zvířata, jako tučňák, sob a medvěd. Exotický trend doplňují opice, lvi a sloni. Trendová jsou však všechna rohatá zvířata, tedy i koza, kozoroh, sob a buvol.

Vánoční trendy - zvířecí figurky

Vánoční ozdoby

Zvířecí motivy se objevují i na vánočních ozdobách a dekoracích. Chybět by neměly ani na baňkách, které by měly být ideálně ručně malované, ručně zdobené, vyřezávané anebo zdobené pískem. Velké slovo mají tento rok šišky, a to ať už ty reálné, tak i vyroben z různých materiálů. Dále se objevují i květinové motivy a nakonec i čisté jednobarevné baňky, které mají vzhled mléčného skla. Do módy se dostaly i figurky inspirované padesátými léty minulého století, jedná se především o motorky, retro auta apod. a pak ozdoby, které byly trendy ve dvacátých a šedesátých letech minulého století.

Šisky jako vánoční ozdoba

Vánoční ozdoby - šišky

Vázy, vánoční ozdoby, LED srdíčka, papírové hvězdy a jiné zajímavosti

Tyto svátky jsou skutečně veselé a hravé. potrpí si však na vysokou kvalitu a jemnost. Světýlka mají podobu jednoduchých bílých kuliček anebo romantických srdíček. Lidové ornamenty doplňují papírové hvězdy a skleněné čiré osvětlení. Vše se nese v čistých a jednoduchých linkách, přírodních barvách, a pak také i v bílé, černé a stříbrné. In jsou skleněné ozdoby, svícny, nádoby, mísy, láhve i vázy.

Svíčky

Svíčky představují významný prvek letošní vánoční výzdoby. Jde především o sněhobílé svíce a dále pak svíce jasných barev, a to především v červené, zelené, modré a růžové. In jsou rovněž svíčky v podobě zákusků, dortů, vdolků apod.

Bílé vánoční svícny

Červené vánoční svícny

Mix stylů, nikoliv však bez stylu

Vánoce 2016 spojují nové s tím, co už je známo a co tu již bylo, tedy s prvky, které můžeme nalézt v padesátých a sedmdesátých letech minulého století. Nejde pouze o barvu, ale i o vzory, materiály a tvary. Květinové vzory zdobí nejen polštáře, ale i vánoční koule a objevuje se na adventním věnci. Kožešinové polštáře pak dodají interiéru nádech luxusu. Své kouzlo letos mají i ruské náboženské ortodoxní relikvie, přesněji kostelíky s cibulovou kopulí, kříže a stojany.

Vánoční trendy 2016 - vzory

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist