Větev jako nádherná interiérová dekorace: nápady a inspirace

Autor: , 28.5.2018

Jak se říká, nejlepší věci jsou zadarmo – a to platí i v případě dekorace interiéru. Pokud chcete oživit svůj domov, vypravte se do přírody a nechte se inspirovat jejím bohatstvím. Některé z přírodních krás si můžete přenést i do interiéru a vytvořit z nich působivé dekorace, které vám mohou sloužit i k praktickým věcem. Příkladem je obyčejná větev – podívejte se, jakými způsoby ji lze využít.

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 1

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 2

 

Možná to zní překvapivě, ale i větev se může stát okouzlující a užitečnou součástí domova. Neopracované dřevo je vizuálně velmi atraktivní, a proto se stává doplňkem moderních interiérů čím dál častěji. Samozřejmě je třeba, aby přirozená krása dřeva ladila s celkovým vzhledem interiéru, ve kterém vynikne. Dřevo se tak stane nádhernou ozdobou moderních minimalistických interiérů a bude nádherně vypadat v kombinaci se sklem a jinými lesklými materiály. Své místo si však najde i v tradičních interiérech, kde doplní ostatní dřevěné zařízení. Samozřejmě, že záleží také na barevném ladění interiéru – dřevo je nádherné v kombinaci se zelenou, žlutou, červenou a bílou barvou.

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 3

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 4

 

Nejjednodušší způsob, jak využít větev stromu, je vyplnit jí prázdný koutek nebo roh místnosti. Větev je sama o sobě zajímavá – můžete ji však dozdobit nejrůznějšími dekoracemi, které mohou mít sezonní charakter. Větev můžete také přeměnit na jakési album a vyzdobit ji fotografiemi. Působivý efekt vytvoříte také za pomoci zářivých světlíček. Zkrátka, fantazii se meze nekladou.

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 5

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 6

 

Z větví můžete poměrně snadno vytvořit také police, římsy a věšáky. Rovnější kusy mohou nahradit nohy stolů; můžete z nich také vyrobit originální předělovací stěnu či paravan, který vás okouzlí nejen svým vzhledem, ale také nádhernou hrou světel a stínů.

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 8

 

Větve mohou posloužit i jako stylové stojánky na svíčky. S trochou fantazie a zručnosti se můžete radovat z moderních dřevěných doplňků, které jsou nejen netradiční, ale také levné a 100% přírodní.

Větve lze ponechat v přírodním stavu, nebo je můžete přebrousit a nalakovat. Divotvorné tvary pod lesklým barevným nátěrem vypadají nádherně.

Přírodní-dřevěná-větev-dekorace 9

 

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist