Vpusťte barvy do vaší koupelny

Autor: , 24.9.2014

V koupelně jsou na prvním místě stále především bílé a pastelové barvy v kombinaci s dřevem, kamenem či betonem. Někdo ale miluje barevnost a pestrost a nechce se jí vzdát ani v koupelně. Proč tedy nevpustit barvy i tam?

Jestliže chcete mít možnost měnit barvy podle nálady nebo roční doby, volte neutrální barvy obkladů a sanity a k tomu barevné doplňky a textil.

Modrá barva v koupelně

Červená barva v koupelně

Barvy velice výrazně ovlivňují prostor a jeho vzhled. Zde je namístě obrátit se na někoho, kdo barvám rozumí a využít služeb barevného poradenství. Vhodně zvolené odstíny barev vám koupelnu mohou opticky rozšířit nebo naopak zmenšit. Všichni víme, že právě v koupelně se tato vlastnost může velmi hodit. Malé místnosti můžeme zvětšit pomocí světlých odstínů, pokud k tomu přidáte i velkoformátová zrcadla, dojem ještě zdvojnásobíte.

Malé prostory nesmíte přehltit barvami. Ideální jsou jedna až dvě barvy a k nim zvolit neutrální podklad. Větší množství barev by působilo chaoticky a kýčovitě.

Barvy a jejich působení na psychiku

Barvy mohou nejen opticky změnit prostor, ale také působí a ovlivňují naši psychiku. Barvy uklidňují, dobíjejí energii, povzbuzují, ale také mohou člověka vystresovat, rozčilovat a vysilovat.

Žlutá barva v koupelně

Vliv barev se dnes využívá také v léčbě barevným světlem (chromoterapie). Systém osvětlení je možné nainstalovat i do vaší vany a můžete si užívat koupel dvojnásob.

Intenzivně působí barevné podlahy. Žlutá je přívětivá a místnost vypadá jako zalitá sluncem, červená vypadá jako vystouplá, modrá navozuje dojem bezpečí a zelená na nás působí dojmem zelené měkké louky.

Zelená barva do koupelny

Zkuste růžovou

Růžově lakované skříňky v kombinaci s tradicí mohou být velmi originální a šik. Tato barva bude asi aktuálnější pro ženy, ale i když se to zdá zvláštní, růžová v koupelně působí stylově, a když ji zkombinujete se studenými a tlumenými barvami, které použijete na zdi, dlažby apod. vznikne vám originální a nadčasová místnost.

Růžová barva v koupelně

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist