Výběr nového bytu

Autor: , 25.3.2015

Vlastní bydlení přináší bezesporu řadu výhod, a proto by koupě bytu měla být skutečně radostnou událostí. Praxe však ukazuje, že ne vždy tomu tak je. Jak si tedy zajistit, aby nám toto zásadní životní rozhodnutí přinášelo jen a jen radost?

Co zvládnete sami?

Koupě nového bytu je finančně velmi náročnou záležitostí, a tak se vyplatí výběru nemovitosti věnovat dostatečnou pozornost. Cena a velikost bytu by proto neměly být jedinými rozhodujícími kritérii. Zajímejte se také o lokalitu, její dopravní dostupnost i občanskou vybavenost – tyto aspekty by měly ideálně odrážet Váš životní styl i budoucí plány. Místo bydliště proto prozkoumejte v různých denních i nočních hodinách, v obvyklou dobu si vyzkoušejte cestu do práce autem i MHD. Stejnou pozornost věnujte také sousedům – nejrůznější sousedské neshody totiž dokáží velmi rychle zkazit radost z nového bydlení. Před podepsáním kupní smlouvy proto sousedy co nejvíce poznejte – o jejich návycích Vám mnohé prozradí také stav a čistota chodeb i dalších společných prostor.

Nové byty -  Praha 4 Nusle

Nové byty - Praha 4 Nusle

Pozvěte si odborníka!

Posouzení výše uvedených aspektů, které významně přispívají ke spokojenosti z bydlení, je velmi subjektivní, a proto se jej zájemci o byt musí ujmout na vlastní pěst. Posouzení technického stavu a funkčnosti bytu je však lepší svěřit do rukou odborníků. I zcela nový byt totiž může mít množství nedostatků, které by v budoucnu mohly přinést další nemalé výdaje. Nepodceňte proto technickou přejímku bytu a přizvěte si k ní odborníka, který bedlivě prozkoumá i takové „maličkosti“, jako je rovnost stěn a podlah, těsnění oken či kvalita spár.

Sázka na jistotu!

Jakousi sázku na jistotu v současnosti představují nové byty zkušených developerů, které splňují i ty nejvyšší požadavky na komfortní, bezpečné, ekonomické i ekologické bydlení. Současné developerské projekty totiž nabízí po všech stránkách mimořádný luxus, a to za výhodné cenové podmínky. Nebojte se uskutečnit si své sny – najděte si spolehlivého developera a s ním i skvělé místo pro nový život!

Bydlení v širším centru Prahy

Liberty Building II.etapa - Praha 4 Nusle

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist