Výběr oken pro komfortní bydlení

Autor: , 10.6.2015

Kvalitní okna jsou jedním ze základních a nejdůležitějších prvků moderního, ekonomického a bezpečného bydlení a jako taková musí perfektně plnit řadu požadavků a funkcí! A co vše by okna vhodná pro váš domov měla zvládat na jedničku?

V dnešní době všichni klademe silný důraz zejména na nízkoenergetický provoz domácnosti a právě kvalitní okna s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi dokáží výrazně minimalizovat tepelné ztráty, a tak snížit náklady na vytápění až o neuvěřitelných 40%. Moderní okna jsou však zárukou nejen tepelné, ale i zvukové izolace, čímž významně přispívají k růstu komfortu bydlení. Současné modely oken nabízí také vyšší míru bezpečnosti – mnohé z nich totiž disponují bezpečnostními uzávěry a jsou tak odolné proti vloupání.

Vysoká kvalita oken je zárukou jejich pohodlného a bezproblémového každodenního užívání – špičkové modely jsou vysoce odolné, stálobarevné, mají dlouhou životnost a velmi snadno se udržují a čistí.

Kromě svých praktických vlastností se moderní okna mohou pochlubit také svým designem. Estetická stránka oken by měla být dalším podstatným prvkem při jejich výběru, neboť vzhled oken významným způsobem ovlivňuje celkovou kompozici stavby i charakter interiéru. V případě, že si tedy zvolíte modely se stylovým a atraktivním designem, získáte velmi poutavou dekoraci svého domova.

Jak je vidět, funkcí, které by okna měla plnit, je nespočet. Kde tedy vzít záruku, že naše volba je správná? Mnohé nám prozradí materiál oken, který zásadním způsobem ovlivňuje všechny jejich vlastnosti. Na českém trhu jsou nejžádanější okna plastová, za nejodolnější jsou považována okna hliníková. Tak pro které se rozhodnout?

Plastová okna, která jsou v českých domácnostech nejoblíbenější, nabízí velmi slušný poměr cena/kvalita. Plastová okna jsou výbornými tepelnými i zvukovými izolanty, vyžadují jen minimální nároky na údržbu a jsou dostatečně odolné vůči mechanickému poškození i vlivům počasí. Jejich největší výhodou je jejich dostupnost a mimořádně široká škála dekorů, v které jsou k dostání – kromě bílého plastu se těší velké oblibě také věrné imitace dřeva a kovu. Díky tomu jsou plastová okna vhodná nejen do rodinných a panelových domů, ale také do historických objektů, přičemž problémem nejsou ani atypické tvary okenních otvorů.

Plastová okna

 

Hliníková okna taktéž přinášejí záruku špičkové kvality, a to zejména díky své nadstandardní pevnosti, odolnosti a dlouhé životnosti. Díky těmto vlastnostem jsou volena zejména do prostředí s vysokými nároky na konstruktivní požadavky, jako jsou například průmyslové haly a administrativní budovy. Výbornou službu však prokážou také při osázení obytných domů: prim hrají zejména u francouzských a střešních oken, balkonových dveří, světlíků, zimních zahrad apod. Zde opět oceníte bohatou nabídku dekorů od tradiční stříbrné, přes povrchy s leskem, matem nebo metalízou, až po imitace přírodních materiálů.

Hliníková okna

 

Ať si vyberete plastová, nebo hliníková okna, neprohloupíte. Plastová okna perfektně splní vše, co lze od oken očekávat, a to za velmi výhodnou cenu. Výběrem extra odolných hliníkových profilů budete mít zase okna vyřešena jednou pro vždy. Základem úspěchu je vybírat z nabídky renomovaných a osvědčených výrobců s dlouholetou tradicí a zárukou kvality. Plastová i hliníková okna najdete například v nabídce společnosti Vekra, největšího výrobce oken a dveří v České republice, který je na tomto poli předním specialistou již desítky let.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist