Výměna dveří zajistí větší bezpečí a dodá interiéru šmrnc

Autor: , 24.9.2014

Starší nemovitosti potřebují průběžně modernizovat, aby odpovídaly současným požadavkům na pohodlné, bezpečné a energeticky úsporné bydlení.  Rekonstrukce a vylepšení bytu se může týkat i výměny dveří, které přinese hned trojí užitek – bezpečnost, úspory na vytápění a nový moderní design.

Bezpečnější vchodové dveře

Vchodové dveře se mohou stát zajímavým detailem celé stavby, dotvářejí dojem z ní a vypovídají mnohé o svém majiteli a jeho vkusu. Dnes má každý možnost vybírat z pestré nabídky materiálů (hliník, plast, dřevo, sklo) a provedení. U vchodových dveří vystupují do popředí i jiné funkce než jenom estetická. Vchodové dveře by měly bránit vniknutí do domu, měly by mít bezpečnostní prvky, které znemožní nezvaným návštěvníkům porušení soukromí. Dalším požadavkem na nové dveře je zabránění únikům tepla, které bývají u starých dveří velmi významné.

Výměna dveří zajistí větší bezpečí

Změna interiéru díky výměně dveří

Interiérové dveře by měly dotvořit celkový styl domova, design tu hraje důležitou roli. Naštěstí je tu výběr z nabídky mnoha výrobců a jejich produktů. Dveře se vyrábějí v několika velikostech, z různých materiálů, v mnoha barvách a jejich odstínech. Vnitřní dveře by se měly vybírat také podle toho, jak jsou namáhané, jaké prostory oddělují apod. Někde se hodí dveře se skleněnou výplní, které propustí světlo, jinde naopak je třeba mít dveře zcela neprůhledné. Tam, kde je málo místa, se nabízí řešení v podobě dveří shrnovacích.

Financování úprav domu či bytu

Výměna dveří není levná záležitost. Majitel bytu či domu na ni musí být dopředu připraven. V tom mu může výborně pomoci stavební spoření se státní podporou. Za pár let vznikne částka, kterou je možné využít na cokoli, s úvěrem pak na rekonstrukce bytu, koupi nemovitosti apod. U ČMSS lze získat úvěr i okamžitě bez jakéhokoliv zajištění až do výše 500 000 Kč.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist