Výměna starých oken za nová se vyplatí! Jen je třeba vybrat správný druh!

Autor: , 2.2.2015

Výměna starých oken za nová se řadí v současnosti k nejvyužívanějším způsobům snížení energetické náročnosti budov, především k úsporám za vytápění a větší komfort celé domácnosti. Účinnost je opravdu vysoká, finanční investice je v porovnání třeba se zateplením fasády mnohem nižší a návratnost investice je mnohem rychlejší. Je ale zapotřebí ještě vybrat ten správný druh okna.

Nejvyužívanější druh? Jednoznačně plastová okna!

Pokud se budeme bavit o nejvyužívanějším druhu oken v dnešní době, musíme jednoznačně uvést okna plastová. I když jsou například eurookna a okna z hliníku také na vzestupu obliby, prodej plastových oken je stále několikanásobně vyšší. Největší podíl na vysoké oblibě plastových oken má především základní materiál pro výrobu – tedy PVC.

Plastová okna

Plastová okna

 

Nízká cena při srovnatelných hodnotách

Plastová okna mají oproti oknům z ostatních materiálů výhodu především v poměru ceny a kvality. Cena je v porovnání s dřevěnými i hliníkovými okny mnohem levnější. Stačí si prohlédnout plastová okna kalkulace a kalkulace ostatních druhů. Investice do úspor se tedy rychleji vrátí a rychleji se zhodnotí. Přitom co se týče vlastností oken, především tepelně-izolačních vlastností, PVC nijak nestrádá. I plastová okna mohou být využívána pro nízkoenergetické a dokonce pasivní stavby. Záleží na provedení profilů oken (zejména na počtu a umístění komor) a také na kvalitě zasklení i kování.

Plastová okna - kalkulace

 

Vybírejte od zkušených a prověřených výrobců

Nikdy byste pro nákup plastových oken neměli volit neznámé a neprověřené výrobce. Takoví výrobci nejenže nemusí dodržet smluvenou kvalitu oken, ale mohou se z nich často vyklubat i podvodníci. Konkrétní příklad takových podvodníků s okny se dozvíte v tomto článku. Ať už budete nakupovat plastová okna, hliníková nebo dřevěná okna, vždy raději volte kvalitu před podezřele nízkou cenou.

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist