Zabudované vany 21. století

Autor: , 19.7.2015

Design koupelen i samotných van spěje k dokonalosti. Není divu, relaxace a odpočinek se stávají stále důležitější součástí našeho života a kde lépe můžeme načerpat sílu a energii než v osvěžující sprše nebo při uklidňující koupeli? Pokud si myslíte, že vás na luxusních a moderních modelech van už nemůže nic překvapit, možná vás vyvede z omylu současný hit.

Vana v podlaze

 

Novinkou, která uchvátila designéry, architekty a vůbec všechny milovníky atraktivního bydlení, je vana zapuštěná do podlahy, která do koupelen vnáší zcela nový rozměr.

Koupelny s tímto řešením připomínají honosné lázně a přímo vybízejí k relaxaci. Napuštěná vana se podobá spíše bazénu – koupel v ní tak přináší jedinečné pocity uvolnění a osvobození.

Zapuštěná vana

Vana zapuštěná do podlahy

 

Hladina s plývající s podlahou nabízí nevšední smyslové zážitky, které ještě prohlubují celkovou relaxaci těla i ducha. Tu lze podpořit také vhodnou dekorací – velmi oblíbené jsou zejména živé rostliny a stromky, baldachýny z hebkých tkanin a množství svíček.

Zapuštěná vana samozřejmě není vhodná do všech staveb a i v případě její možné instalace jsou nutné razantní stavební úpravy. Snaha však stojí za to. Model zapuštěných van je oblíben zejména u majitelů honosných sídel a rezidencí, jeho výhody a atraktivita však nasvědčují tomu, že se časem rozšíří třeba i do klasických novostaveb.

Zapuštěná vana do podlahy

Zabudovaná vana do podlahy

Zabudovaná vana

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist