Zahradní kašna jako špičková dekorace k Vašemu domu

Autor: , 30.4.2015

Zvelebit zahradu není nic složitého. Stačí totiž zajímavé rostliny, kameny, ale stejně tak i četné dekorační prvky, kam spadají neméně oblíbené zahradní fontány a kašny. Pokud vás tento sortiment zajímá a přemýšlíte o něm, pojďme se společně podívat na to, jaké dnes existují možnosti. Tou první je samozřejmě klasika, tedy standardní zahradní kašna, která má zajímavý terasovitý vzhled. Lze ji získat v různých velikostních provedeních, od těch dominujících, až po řešení, kterým jsou pouze drobné a malé zahradní fontány.

Vsaďte na kaskády a vodopády

Zahradní fontányDalší možností jsou varianty, které čerpají svou inspiraci hlavně v přírodě. Máme na mysli takové zahradní fontány a kašny, které mají za cíl vytvářet různé kaskády, stejně jako vodopády. Dokonale se hodí hlavně k vašim zahradním jezírkům, jelikož mohou posloužit i jako zdroj vody, který přitéká. Vyráběny jsou navíc jak z přírodního kamene, tak lze zvolit zahradní fontány z jeho imitací.

Poměrně moderní alternativou jsou poté taková řešení, která využívají také různých výškových stupňů, na kterých jsou umístěny misky, ze kterých se voda přelévá – tedy přetéká do další. I takové zahradní fontánky dnes mají v zahradách své místo.

Zkuste i netradiční zahradní fontány a kašny

Ne vždy ale musíte jít pouze cestou klasiky. Pokud hledáte něco unikátního a netradičního, je řešením zahradní fontána a kašna, která imituje vylévající se džbán, která využívá dvě dřevěná vědra, nebo která vypadá jako klasická zahradní pumpa. I takové zahradní fontánky se dnes nabízejí a rozhodně o nich můžeme říci, že si najdou dostatek zákazníků, kteří po tomto řešení touží.

Vše však mohou doplnit také nejmodernější typy, které jsou spojeny třeba i se zajímavým osvětlením, které se odráží ve vodní hladině. Nijak neobvyklé nejsou zahradní fontány a kašny ani v provedení zajímavých vodních stěn, které navíc nemusí být nutně využity pouze v exteriérech, ale jsou vhodné i do interiérů.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist